Hiç bir zaman soğuk kanlılığımızı kaybetmeyiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye tarafından düşürülen uçakla ilgili, "Biz hiçbir zaman için soğuk kanlılığımızı kaybetmeyiz ama milletini, vatanını, ülkesini seven olarak da hiçbir hakkımızı yedirtmeyiz" dedi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Hiç bir zaman soğuk kanlılığımızı kaybetmeyiz
banner83
 AK Parti Van Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi, Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremleri anımsatarak, deprem döneminde bile ayrılık oluşturmak isteyenlerin, bunun için fırsat kollayanların olduğunu söyledi.

Bu kişilerin, 'Acaba bir ayırım, Türk, Kürt diye ayrı bir nokta oluşturabilir miyiz' diye çok uğraştığını, fakat bunda başarılı olamadığını ve bundan sonra da olamayacağını vurgulayan Yıldız, şöyle konuştu:

''Hepinizin bildiği gibi Suriye'de bir uçağımız vuruldu. Suriye açıklama yaptı 'biz bunu yanlışlıkla vurduk' dedi. Sonrasında bir partinin eşbaşkanı, bir milletvekili 'bu uçak hangi görevle oraya havalandı, nereye gidiyordu, hedefi neydi, Türkiye askeri operasyon heveslisi olamaz mı-' diye açıklama yapıyor. Adama sormazlar mı 'sen hangi ülke adına açıklama yapıyorsun, Suriye, İsrail, yoksa adını bilmediğimiz başka bir ülke adına mı açıklama yapıyorsun-' diye. İnsan biraz mahcubiyet, birazcık utanç duyar. Biz bu sıkıntıya sükunetle ve itidalle ama haklarımızı da son noktasına, son zerresine varıncaya kadar koruyarak yaklaşıyoruz. Biz hiçbir zaman için soğuk kanlılığımızı kaybetmeyiz ama milletini, vatanını, ülkesini seven olarak da hiçbir hakkımızı yedirtmeyiz.

Bu arkadaşlar, Mavi Marmara'da da aynı tabloyu sergilediler. Yeri geldiğinde aleyhimize açıklama yaptılar. Ülkesini seven biri böyle bir açıklama yapabilir mi- Son çatışmada 8 tane kardeşimizi şehit verdik. Bunu kınaması gerekenler, bize başka türlü çağrıda bulundular. Ancak kanla beslenen, meşruiyetini cenazelerden, acılardan, terör örgütünden alan ve bir kısım kesimin kuklası olmuşlara bizim verecek primimiz yok. Biz onlara karşı tavrımızı sürdüreceğiz. Biz özgürleşme, demokratikleşme ile alakalı çabalarımızdan İnşallah Kürt ve Türk kardeşlerimiz olarak sonuç alacağız. Er veya geç bu ülke sükunete, istikrara kavuşacak. Eğer bu ülkenin kalkınmasına karşı olanlar varsa, kusura bakmasınlar karşılarında bizi bulacaklar.''

Kürtçe ile ilgili çalışmalar

AK Parti hükümetlerinin 'Kürtçe' ile ilgili yaptığı çalışmalara da değinen Yıldız, ''dilin yayılmasını istemeyenlerin ve istikrara karşı olanların Kürtçe'yi değil terörün dilini, kan ve gözyaşını desteklediğini'' ifade etti.

Yıldız, bunlara hiçbir zaman müsaade etmeyeceklerini bildirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

''Biz bu bölgede barışın, sevginin dili konuşuldukça, kalkınmaya karşı olanların sükutu hayale uğrayacaklarını hep beraber göreceğiz. TBMM'de grup kurdular. Konuşmalarını dikkatlice izleyin; birlik ve beraberlikten mi, yoksa ayrılıktan mı yanalar- Onlar sürekli ayrılık destekçisi oldular. Eli kanlı katilin röportajında söylediği gibi, bunlar PKK'dan ve her zaman ülkenin bölünmesinden yana oldular. Biz, onların gösterdiği yol haritalarını hiçbir zaman dikkate almayacağız. Biz, Türkiye'de alışkanlıklarını kıramamış, statükodan yana olanların ülkedeki değişimi farkında olmaları gerektiğini söylüyoruz.''

Konuşmasının ardından salondan ayrılan Yıldız, Vali Vekili Atay Uslu'yu makamında ziyaret etti. Yıldız, depremlerden sonra çadırkent ve konteyner kentlerde harcanan enerjiye dikkati çekerek, ''AFAD tarafından şimdiye kadar 135 milyon lira enerjiye para harcandı. Bu yıl sonuna kadar 200 milyon lirayı bulabilir'' ifadelerini kullandı.

Valilik ziyaretinden sonra bir otelde düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı'na da katılan Yıldız, basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından kentten ayrıldı.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv