Havada hararet yapan askerî helikopter inmek mecburiyetinde kaldı

İzmir'in Gaziemir ilçesinden havalanarak Balıkesir’in Edremit ilçesine doğru giden ve içinde üç askerî personel bulunan nakliye helikopteri, Altınova beldesi semalarında arızalandı. Beldedeki Atatürk Stadı'na zorunlu iniş yapan helikopter,...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:31
Havada hararet yapan askerî helikopter inmek mecburiyetinde kaldı
İzmir'in Gaziemir ilçesinden havalanarak Balıkesir’in Edremit ilçesine doğru giden ve içinde üç askerî personel bulunan nakliye helikopteri, Altınova beldesi semalarında arızalandı. Beldedeki Atatürk Stadı'na zorunlu iniş yapan helikopter, arızanın giderilmesinin ardından tekrar havalandı.

Gaziemir'deki birlikten Edremit 19. Piyade Tugay Komutanlığı'na askerî malzeme götüren UH-1 tipi iki helikopterden biri, Altınova üzerindeyken hararet yaptı. Bunun üzerine pilot, belde üzerinde birkaç tur atıp iniş için uygun yer aradı. Daha sonra İzmir-Çanakkale karayolu üzerindeki Altınova Atatürk Stadı'na yönelen helikopter, buraya indi. Diğer askerî helikopter de yardım amacıyla onun ardından stada indi. Yaklaşık bir saatlik bir çalışma sonucu arızanın giderilmesinden sonra her iki helikopter de tekrar havalanarak yollarına devam etti.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342