banner327

Esenyurt’ta Ramazan dolayısıyla Çorba Çeşmeleri kuruldu

Esenyurt Belediyesi Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlar için ilçenin 9 ayrı noktasına Çorba Çeşmeleri kurdu. Meydan, mahalle girişlerinde ve yolcu duraklarında konuşlandırılacak çeşmelerde orucunu açacaklara hurma, su, ekmek, çorba ikram...

09 Temmuz 2013 Salı 10:43
Esenyurt’ta Ramazan dolayısıyla Çorba Çeşmeleri kuruldu
Esenyurt Belediyesi Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlar için ilçenin 9 ayrı noktasına Çorba Çeşmeleri kurdu. Meydan, mahalle girişlerinde ve yolcu duraklarında konuşlandırılacak çeşmelerde orucunu açacaklara hurma, su, ekmek, çorba ikram edilecek.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Çorba Çeşmeleri‘ni denetledi. Çorba dağıtacak personellere de uyarılarda bulunan Kadıoğlu, “ Mübarek Ramazan ayında hayırlı bir şey yapacaksınız. Bunun için iftar vaktinde orucunu açacakları bekletmeden ikramlarını yapmalısınız. Allah herkesin orucunu kabul etsin, hayırlı ve huzur dolu bir Ramazan geçirmemiz nasip olsun.” dedi.

Belediye, Ramazan ayında muhtelif etkinlikler tertip edecek. Bu çerçevede iftar sofraları, Ramazan sohbetleri, konser, orta oyunu, tiyatro, seminer ve söyleşilere yer verilecek.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325