Erdoğan:Kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'de 8 askerin şehit olması ve 16 askerin yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e başsağlığı mesajı gönderdi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Erdoğan:Kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz
banner83
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin toplumsal barış ve uzlaşmaya çok yaklaştığı, dayanışma ve kardeşliğini pekiştirdiği dönemlerde, kanlı terör örgütünün eylemler yaparak süreci baltalamanın gayreti içine girdiğini belirterek bu tür saldırıların, kendilerini çözüm kararlılığından asla vazgeçiremeyeceğini bildirdi.

Mesajında olayı büyük bir teessürle öğrendiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

''Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Acılı ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm mensuplarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralanan askerlerimizin de bir an önce şifa bulmasını temenni ediyorum.

Ülkemizde huzur, barış ve kardeşliğe kasteden teröre karşı etkili ve çok boyutlu mücadele yürüttüğümüz şu günlerde, terör kanlı yüzünü bir kez daha göstererek, asıl maksadını ortaya koymuştur. Bugün artık şu çok net görülmelidir ki Türkiye'nin toplumsal barış ve uzlaşmaya çok yaklaştığı, dayanışma ve kardeşliğini pekiştirdiği dönemlerde, kanlı terör örgütü bu tür eylemler yaparak süreci baltalamanın gayreti içine girmektedir.

Aziz milletimiz, özellikle de Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlarımız, terör örgütünün nasıl bir taşeronluk üstlendiğini, nasıl kanlı bir ihale aldığını, kendi hırs ve ikbali için alçakça saldırılar düzenleyerek sorunların çözümünü nasıl engellemeye çalıştığını görmelidir. Şu da bilinmelidir ki; aziz milletimiz, her bir ferdiyle, vatan topraklarını canı pahasına korumaya, savunmaya, alçaklara karşı kahramanca mücadele yürütmeye devam edecektir.''

Çözüm umutlarını yok edemeyecek

Mesajında, ''Terörle mücadeledeki azim ve kararlılığımız devam ederken, terör örgütünün çözüm süreçlerini etkilemesi de kesinlikle engellenecek, bu tür saldırılar çözüm umutlarını asla yok etmeyecektir'' görüşünü ifade eden Erdoğan, şunları da belirtti:

''Bu tür saldırılar, bizi çözüm kararlılığımızdan asla vazgeçiremeyecektir. Tam tersine, bu alçakça saldırılara rağmen, bu haince tuzaklara rağmen, bir yandan terörle kahramanca mücadele etmeye, diğer yandan demokratik standartları daha ileri seviyelere taşımaya devam edeceğiz. Terörün, süreçleri etkilemesine, yönlendirmesine, maniple etmesine, umutları köreltmesine bu millet artık asla ve asla göz yummayacak, müsaade etmeyecektir.

Bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimize sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum.''
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv