Dünya Kudüs Günü

Peygamber Sevdalıları Platformu, Mısır'daki darbe karşıtı gösteriler sırasında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı, Dünya Kudüs günü sebebiyle basın açıklaması düzenledi. Platform üyeleri, İzmir Konak Meydanı'ndaki...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:04
Dünya Kudüs Günü
Peygamber Sevdalıları Platformu, Mısır'daki darbe karşıtı gösteriler sırasında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı, Dünya Kudüs günü sebebiyle basın açıklaması düzenledi.

Platform üyeleri, İzmir Konak Meydanı'ndaki Yalı Camisi önünde toplandı. Hep birlikte cuma namazını eda eden grup, ardından Mısır'da darbe karşıtı gösteriler sırasında ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. İsrail, ABD ve Mısır'daki askeri darbe karşıtı dövizler taşıyan grup, bu yönde sloganlar da atarak tekbir getirdi. Platform adına açıklama okuyan Hacı Şani, “Bugün Dünya Kudüs Günü'dür. Bugün tüm dünya Müslümanlarının hep bir ağızdan, Siyonist işgal devleti İsrail’in varlığına olan kin ve öfkelerini en gür sesle haykırdıkları gündür fakat bu sadece yılda bir günle sınırlı kalmamalıdır.” dedi. İslam dünyasının İsrail'in yaptığı katliamlar karşısında suskunluğa bürünmesini de eleştiren Şani, “Siyonist İsrail, İslam ümmetinin bağrında türeyen habis bir tümördür. İşgalci İsrail, bir an önce icabına bakılması gereken korsan ve terörist bir devlettir. Bu habis urun içimizden sökülüp atılması, her Müslümanın imanının ve inancının gereğidir.” diye konuştu. Hacı Şani, Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye karşı yapılan askeri darbenin de bir an önce son bulmasını diledi. Zalimlere karşı sürekli mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Dua eden grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342