banner327

Dışişleri, Afganistan’daki saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın Logar vilayeti merkez ilçesi Pul-i Alem'de dün (15 Ekim 2013) Bayram namazını müteakip yapılan bombalı saldırıyı kınadı.Bakanlık'tan yapılan açıklamada, “Cami avlusunda halka hitap ettiği sırada...

16 Ekim 2013 Çarşamba 16:44
Dışişleri, Afganistan’daki saldırıyı kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın Logar vilayeti merkez ilçesi Pul-i Alem'de dün (15 Ekim 2013) Bayram namazını müteakip yapılan bombalı saldırıyı kınadı.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, “Cami avlusunda halka hitap ettiği sırada düzenlenen bombalı saldırıda Logar Valisi Arsala Cemal'in hayatını kaybettiğini ve 6’sı ağır olmak üzere 25 kişinin yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Saldırının, mübarek Kurban Bayramı'nı kutladığımız bir günde kutsal bir mabette gerçekleştirilmiş olması infialimizi artırmaktadır. Afganistan’ın güvenlik ve istikrarını hedef alan bu tür saldırıları kuvvetle kınıyor, saldırıda yaşamını yitiren Vali Cemal’e Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz. Bu acı olay vesilesiyle, dost ve kardeş Afganistan hükümeti ve halkıyla güçlü dayanışma duygularımızı bir kez daha ifade ediyoruz.” denildi.

banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325