Büyükşehir zabıtası bayram denetimlerini arttırdı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı öncesi gıda ürünlerine yönelik denetimlerini arttırdı. Özellikle unlu mamuller, tatlı ve ekmek satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştıran zabıta...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:31
Büyükşehir zabıtası bayram denetimlerini arttırdı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı öncesi gıda ürünlerine yönelik denetimlerini arttırdı. Özellikle unlu mamuller, tatlı ve ekmek satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, şekerleme, çikolata ve kolonya gibi ürünlerde merdiven altı üretim ve satışını yapan esnafa göz açtırmıyor.

    Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri kentin daha işlek cadde ve sokaklarında satış yapan işportacılar ve gelişi güzel açılan tezgahları önlemek amacıyla denetimlerin arttırdı. İş yerlerinde denetim yapan zabıta ekipleri ürünlerin üzerinde fiyat etiketi olmayan iş yerlerini uyardı. Ayrıca iş yerlerinde bulunan ürünlerin son kullanma tarihi ile ilgili çalışma yaptı.

    Yapılan denetimde bir iş yerinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el koyan zabıta ekipleri, iş yerine gerekli cezai işlemler uyguladı. Ayrıca şehir içi ulaşım araçlarını da denetleyen zabıta ekipleri, araçları duraklarda uyması gereken konular ve seyir halindeyken uyması gereken kurallarda da uyarı yaptı.

    Vatandaşların iyi niyetini istismar ederek dilencilik yapan insanların önüne geçmek için gerekli çalışmalar yaptıklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, dilencilik konusunun üzerine hassasiyet ile gittiklerini ifade etti.

    SURİYELİ DİLENCİLER SAYIYI YÜKSELTTİ

    Suriye’de dilenciliği meslek haline getirmiş insanların Gaziantep’te de aynı şeyi yaptıklarını söyleyen Ömer Yalım, devletin onlara yardım etmesine rağmen yine de dilenmeye devam ettiklerini vurguladı. Yalım, “Suriye’de yaşanan karışıklıktan kaçıp Gaziantep’e gelen insanlar ile dilenci ve işportacı sayısında artış oldu. Özellikle Suriye kökenli vatandaşların mevcut şartlar altında maddi olarak sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Ama devletimiz gerekli yardımda da bulunuyor. Barınma, gıda konusunda gerekli yardımların yapmasına rağmen kentimizde olduğu gibi Suriye’de bu işi meslek haline getirmiş kişilerin gelmeleri ile dilenci enflasyonunu yükseldi. Biz yine bunların yaptığı her türlü suça engel olmak için ekiplerimiz ile çalışma yapıyoruz.” diye konuştu.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv