Büyükşehir ilçelere yönelik 'Organik Ürünler Çarşısı' kuracak

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, gelecek yıl yürürlüğe girecek Büyükşehir Belediye Yasası ile ilgili olarak vatandaşlara bilgi verdi. Küçükler, ayrıca ilçelere organik ürün çarşısı kuracaklarını açıkladı.    Büyükşehir...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:30
Büyükşehir ilçelere yönelik 'Organik Ürünler Çarşısı' kuracak
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, gelecek yıl yürürlüğe girecek Büyükşehir Belediye Yasası ile ilgili olarak vatandaşlara bilgi verdi. Küçükler, ayrıca ilçelere organik ürün çarşısı kuracaklarını açıkladı.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Olur'da gezi ve incelemelerde bulundu. Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat’ı ziyaret eden Küçükler daha sonra esnafı ziyaret etti. Küçükler, ilçedeki temasları sonrası düzenlenen Olur konulu oturuma katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçelerde organik ürün satışının yapılacağı çarşılar oluşturacaklarını dile getirdi.

    Ürünlerin ilçelerin tanıtımında önemli yere sahip olduğunu dile getiren Küçükler, "Her ilçede tanıtıma muhtaç olan ürünler var. Her gittiğimiz ilçede bunu gördük ve hissediyoruz. İlçelerdeki organik ürünlerin satıldığı büyük bir mekân ve güzel bir çarşının oluşturulması için bir proje çalışmamız var. İlçelerde pazar alanı bulunursa organik ürünlerle ilgili üretim de artar. Olur ilçesinin meşhur lezzeti olan Karnavas pekmezi ile ilgili daha geniş çaplı üretim yapılabilir. ‘İlçelerdeki üreticiyle tüketiciyi bir araya getirme görevi bizim olsun’ diye düşünüyorum. İnşallah güzel bir çarşı oluştururuz. Erzurum’da belediye olarak biz öncülük yaparız, EESOB ve ETSO ile birlikte de çalışabiliriz. Erzurum’un ilçelerdeki potansiyel ve güzelliklerini değerlendirmek, katma değer üretmek, istihdam oluşturmak ve ticareti canlandırmak adına organik ürünlerin satıldığı bir çarşıyı, büyük bir pazar alanını oluşturmayı düşünüyoruz." dedi.

    Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat, Erzurum'un nüfus bakımından en az ilçelerinden birisi olduklarını söyledi. Polat, Türkiye'nin en çok göç veren 10 ilçesinden birisi olduklarına da dikkat çekerek, “Biz,şehir merkezinden 165 kilometre uzaklıkta, nüfusu en az olan 4 ilçeden biriyiz. Eğitim, turizm, tarım, sağlık, imar, konut, kültür-sanat ve karayolları konularında çalışma yaptık. 480 kişilik yurt ve öğretmen lojmanları yapıldı, buraya TOKİ geldi. İlçenin geleceğini kurtaracak önemli bir projeyi hayata geçirdik. Bir hayal gerçekleşiyor. Yol bizi çıkmaz sokaktan kurtardı. 2007’den beri çalışıyoruz. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan bir yol. Doğubayazıt’ı Hopa Limanı’na bağlayan yol, Olur’dan geçiyor. Bir taraftan limana bir taraftan da İran’a bağlanıyoruz.” diye konuştu.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv