Benin Cumhurbaşkanı ile biraraya geldi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Benin Cumhurbaşkanı Thomas Boni Yayi ile bir araya geldi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Benin Cumhurbaşkanı ile biraraya geldi
banner83
 TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Sayın Cumhurbaşkanı hoş geldiniz. Sizi ülkemizde görmekten büyük bir mutluluk duydum." diyerek konuşmasına başladı.

Benin Cumhurbaşkanının ziyaretinin son derece önemli ve anlamlı olduğunu söyleyen Çiçek, ilk defa böyle bir ziyaret gerçekleştiğini ifade etti.

Çiçek "Umut ederim ki bu ziyaretten memnun ayrılırsınız. Bu ziyaret iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. İki ülke arasındaki ilişkilerin uzaktan yönlendirilmesi doğru değil. Şimdi doğrudan aramızdaki ilişkileri geliştirebiliriz." diye konuştu.

TBMM'nin 120 ülke ile ilişkileri geliştirmek için kurulmuş Dostluk Grupları olduğunu söyleyen Çiçek, "Ümit ediyorum ki sizin ülkenizle de bir Dostluk Grubu oluşur ve Parlamentolararası ilişkileri başlatmış oluruz." dedi.

Siyasi olarak iki ülke arasında bir sorun olmadığını söyleyen Çiçek, siyasi olarak ilişkilerin iyi düzeyde seyretmesinin önemli olduğunu vurguladı.

TBMM'nin tatile girdiğini söyleyen Çiçek, konuk Cumhurbaşkanlarının Genel Kurul'a hitap ettiklerini, böylece tarihe not düşüldüğünü söyleyen Çiçek, parlamentonun kapalı olması nedeniyle bu fırsatın bir dahaki sefer sağlanabileceğini belirtti. Çiçek, 1954 yılından bu yana yabancı konukların Parlamentoya hitap ettiklerini söyledi.

TBMM Başkanı Çiçek, Benin Meclis Başkanı ile bir araya gelmekten mutluluk duyacağını söyledi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv