Bakan Tüfenkci: "24 Haziran bir milat olacak."

Bakan Tüfenkci, AK Parti iktidarları döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda hem siyasi hem fiziki engelleri hem de zihinsel engelleri kaldırarak yollarına devam ettiklerini dile getirdi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 13:57
Bakan Tüfenkci:
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi İlçesinde Özel Anadolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdiği programda yaptığı konuşmada AK Parti'nin kurulduğundan beri insanlığı temel aldığını ve insanların arasında hiç bir ayrım gözetmeden onlara hizmet etmek için yola çıktıklarını belirtti.

Bakan Tüfenkci, AK Parti iktidarları döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda hem siyasi hem fiziki engelleri hem de zihinsel engelleri kaldırarak yollarına devam ettiklerini dile getirdi.

AK Parti'nin iktidara geldiğinde toplanan her 100 liranın 86'sının faizlere gittiğini geri kalanının da maaşlara, yatırımlara gittiğini söyleten Tüfenkci, şimdi ise bütçenin sadece yüzde 9'nun faize gittiğini dile getirdi.

Bakan Tüfenkci, AK Parti hükümetleri ile beraber sosyal devlet anlayışını ivme kazanarak yükseldiğini söyledi ve şöyle konuştu. "Sosyal devlet nedir, milletimiz hissetmeye başladı. Hastamıza, yaşlımıza sahip çıktık."

Türkiye'nin 24 Haziran'da makas değiştireceğini, yeni bir sisteme geçeceğini vurgulayan Tüfenkci, hedeflerinin daha güçlü bir Türkiye oluşturmak olduğunu vurguladı.

24 HAZİRAN BİR MİLAT OLACAK

16 yılda AK Parti hükümetlerinin Türkiye'yi her alanda en az 3,5 kat büyüttüğünü, dile getiren Bakan Tüfenkci, konuşmasına şöyle devam etti:

"Geldiğimiz nokta bu sistemle bu kadar. Arabanın hızı bu, biz hızlandırmak istiyoruz. Türkiye'nin 2023 hedefleri var onun için yeni bir sisteme geçtik. Türkiye'nin bekasını ve üzerinde oynanan oyunları da düşündüğümüzde, bir cumhur ittifakıyla beraber milli ve yerli duruşun bir atak yapma noktasında yani sizlerin Türkiye'yi büyütme noktasında 24 Haziran bir milat olacak. Şu veya bu kırgınlıklardan öte 24 Haziran Türkiye'nin geleceğiyle ilgili."


GELECEĞE EMİN ADIMLARLA BAKAN BİR TÜRKİYE'Yİ HEP BİRLİKTE İNŞA ETMEK İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine "Oylardan önce gönüllere, dualara talip olun." dediğini belirten Tüfenkci, her bir vatandaşın duasını almanın kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Türkiye'de 336 bin özel eğitim gören vatandaşın olduğunu bildiren Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Yaşlılarımıza verdiğimiz ücreti biz 2 katına çıkardık. Helal hoş olsun. Bütçe imkan verse 3 katına çıkaralım. Çünkü biz bu milleti necip millet olarak kabul ediyoruz ve her bir kardeşimizi de birinci sınıf vatandaş olarak kabul ediyoruz. İstiyoruz ki dünyada ne imkanlar varsa Avrupa'da ne imkanlar varsa bu milletin ayağına getirelim. Çabamız, emeğimiz bu. Sizler eğer 24 Haziran'da destek verirseniz inşallah Türkiye çok farklı bir Türkiye olacak. Birliğini, bütünlüğünü sağlamış, operasyon çekilen ülke konumundan çıkmış geleceğe emin adımlarla bakan bir Türkiye'yi hep birlikte inşa etmek istiyoruz. Bu inşa da sizlerin de oylarınızla birer tuğlanız olsun istiyoruz."

Konuşmaların ardından Bakan Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Mahmut Üner Özer ve davetliler tarafından merkezin açılışı gerçekleştirildi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv