banner327

Akkuyu Nükleer Santrali'nin ÇED Raporu bakanlığa sunuldu

Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’ne ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu'nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulduğu bildirildi. Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılan açıklamada; 12 bölümün bulunduğu...

09 Temmuz 2013 Salı 11:20
Akkuyu Nükleer Santrali'nin ÇED Raporu bakanlığa sunuldu
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’ne ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu'nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulduğu bildirildi.

Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılan açıklamada; 12 bölümün bulunduğu rapor 3 bin sayfadan oluşuyor. Rapor'da projenin tanım ve amacı ile seçilen yerin konumundan başlayarak, projenin sosyal ve ekonomik boyutları, fiziksel, biyolojik çevrenin özellikleri, doğal kaynakların kullanımı, sosyo-ekonomik çevrenin özellikleri gibi pek çok konuda detaylı bilgi bulunuyor. Kamuoyu tarafından sıklıkla sorulan depremsellik, deniz suyu sıcaklığı, atıkların bertarafı, tarım ve hayvancılık ile hava, su ve toprağın durumu gibi konularda da bilimsel gözlemler ve detaylı araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler paylaşıldı. Konusunda uzman kişilerce gerçekleştirilen rapor, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve diğer temsilcilerden oluşan İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, komisyon çalışmalarını ve kamuoyunun görüşlerini dikkate alarak rapor hakkındaki kararını firmaya iletilecek.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325