28 Şubat Mağdurlarının SGK Prim Sorunu Çözüldü

28 Şubat Mağdurları haklarının iadesinden sonra şimdide haklarını alacak yasal düzenlemeye kavuştu...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
28 Şubat Mağdurlarının SGK Prim Sorunu Çözüldü
banner83
 28 Şubat sürecinde görevlerine son verilen ve yapılan yasal düzenlemeyle tekrar kamu görevine dönme hakkına kavuşan kamu çalışanlarının SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi talebimiz yasal değişiklik yapılarak hayata geçirildi.

Memur-Sen olarak, 28 Şubat döneminde kamudaki görevinden uzaklaştırılanların tekrar bu görevlerine dönmesi ve SGK primlerinin devlet tarafından karşılanması gerektiğini söyledik. Talebimizin ilk aşaması olarak, 22 Haziran 2006 tarihli “5754 sayılı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile mağdur kamu çalışanları, haklarındaki disiplin cezaları bütün sonuçları ile ortadan kaldırılarak mesleğe iade edilmişler; açıkta geçirdikleri süreler için SGK’ya müracaat eden mağdurlara 5-6 yıllık bir süre için 24 bin ile 30 bin TL arasında borçlar çıkarılmış ve ödemeleri için 2 yıl süre tanınmıştı. Yeni bir mağduriyete sebep olacak bu SGK primlerinin, devlet tarafından ödenmesini talep etmiş, her platformda da bunu dile getirmiştik.

Memur-Sen eski Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen eski Genel Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar’ın bu mağduriyetlerin giderilmesi için hazırladığı kanun teklifi önceki gece Meclis’te kabul edilerek yasalaştı. Düzenlemeye göre, 23 Nisan 1999 ile 22 Haziran 2006 tarihleri arasında kurumlarından ilişiği kesilen memurların ödenmeyen sigorta primleri, ilişiği kesen kurumlar tarafından ödenecek.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv