2. Türkiye Kooperatifler Fuarı Açılıyor

07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezinde düzenlenecek fuarının açılışını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yapacak.

06 Aralık 2017 Çarşamba 12:27
2. Türkiye Kooperatifler Fuarı Açılıyor
banner83
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalkınma Ajansı ile Türkiye Milli Kooperatifler Birliği’nin işbirliği ile 2.Türkiye Kooperatifler Fuarı düzenleniyor.

07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezinde düzenlenecek fuarının açılışını Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yapacak.

Ülke kooperatifçiliğinin geliştirilmesi ve uluslararası alanda benzer kooperatif kuruluşları ile bağlantıya geçilerek etkin bir farkındalık oluşturulması amacıyla ilki 21-23 Aralık 2012 tarihinde düzenlenen kooperatifler fuarının kooperatifçilik sektörüne sağladığı katkılar göz önüne alınarak ikincisinin düzenlenmesine karar verildi.

Yaklaşık kırk farklı ilde kurulup tarımdan hediyelik eşyaya, sigortadan gıdaya, kredi kefaletten lojistiğe kadar pek çok farklı alanda faaliyet gösteren yüzü aşkın kooperatif ve üst kuruluşlarının yöresel ve geleneksel ürünlerini sergileyerek, talep eden tüketicilere ürün satışı yapabilecekleri bu Fuarda ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Bulgaristan, Çin, Danimarka, İtalya ve Rusya’dan da kooperatifler katılacak.
Fuarda kooperatifler ürünlerini sergileyecek ve ürün satışı yapabilecek. Fuar ile Esnaf ve çiftçilerden, girişimci ve üreticilere kadar geniş bir kesimin bilinçlendirilmesi ve ortak iş yapabilme kültürünün artırılarak kooperatiflerin tüm vatandaşlara ulaşması hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi fuara ulaşım kolaylığı da sağlayacak. Dört gün boyunca 10.00-19.00 saatleri arasında açık olacak Kooperatifler Fuarına, Kızılay metro durağından saat 08:00 ve 13:00’da olmak üzere katılımcılar için Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezine (Congresium), akşam da 20.00’da Congresium’dan Kızılay metro durağına iki otobüs seferi düzenlenecek.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv