Elazığ Günlerinde Yapılan Değişiklik

15 Eylül 2018, 09:05
Elazığ Günlerinde Yapılan Değişiklik
Kayahan TOPAL
Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen Elazığ Tanıtım Günlerinin bugüne kadar iki yanlış tarafı vardı ve bu yanlışların çözümlenmiş olması beni sevindirdi.

Elazığ Valisi Sn. Çetin Oktay Kaldırım beyefendinin ilimize geldiği günden itibaren önemle üzerinde durduğu konu şehrin tanıtımı oldu.

Bu konu başlığının ilk sıralarda yer almasının en büyük etkenlerinden biri de Sayın Valimizin daha aziz şehre adım atmadan sosyal medyadan bizlere yapmış olduğu mini anketti.

Yöresel ürünlerin marka tescillerinin yapılması, Twitter üzerinden yapılan “come to Elazığ” çalışması, El-Aziz’e gelen ülkemizin önemli şahsiyetlerine sunulan Gakgo’luk beratı, yurt içinde ve yurt dışında yapılan fuar ve benzeri organizasyonlara etkin bir şekilde katılım sağlanması, kısa tanıtım filmi aklıma ilk gelenler...

Türkiye’nin üç büyük şehrinde yapılan tanıtım günlerinin sunumunu gerçekleştiren birisi olarak ifade etmeliyim ki Elazığ TANITIM günleri ifadesiyle yapılan programda ki “TANITIM” ibaresi 4 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğu ifade edilen Elazığ’a yakışmıyordu.

Bunu sadece ben değil Elazığlıyım diyen herkes söylüyordu.

Bu ibare 4-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Yenikapı da gerçekleştirilecek olan buluşma için kaldırıldı ve “Elazığ Günleri” adıyla gakgolar bir araya gelecekler.

Son derece yerinde bir adım oldu. Düşünüp hayata geçirenleri tebrik ediyorum.

Diğer olumlu bulduğum bir çalışma da etkinliğin devamlılığı açısındandı.

Ankara da yada İstanbul’da yapılan bir tanıtım günününden sonra çeşitli nedenlerden dolayı 3-4 yıl bir çalışma içine girilmiyordu.

Fakat Rize, Malatya ve Sivas gibi bir çok Anadolu şehri bu organizasyonlarının onlarcasını sıra vererek geleneksel hale getirmişlerdi bile...

Tıpkı geçen yıl İstanbul’da düzenlenen 10. Rize günlerinde olduğu gibi...

Yada Ankara’da gerçekleştirilen 4. Sivas Günleri gibi...

Geçen yıl Başkent’te tertiplenen Elazığ Günlerinin bu yıl mega kent İstabul’da olması son derece yerinde olmuş, gelecek yıl İzmir ve bir sonraki yılda TÜİK verilerine göre Elazığlıların en çok yaşadığı şehirlerden biri olan Adana’da yapılması anlamlı olacaktır.

Bu sırayla devam ederse şayet büyük şehirlerimizde ki hemşehrilerimizle 3-4 yılda bir hasret gidermiş olacak ve buradaki dernek ve yöneticilerimizi de organizasyonun hayata geçmesi adına maddi ve manevi zor duruma sokmamış olacağız.

Bu tanıtım günlerinde sunum görevi bana düşer mi bilmem ama düşerse şayet gözüm en çok tüm tanıtım günlerinde birlikte sahne aldığım “Gönül İnsanı Böyüg Abe, Bünyamin Eroğlu’nu” arayacak...

Tertip komitesinin bu yıl ki Elazığ Günlerinin Bünyamin Eroğlu anısına gerçekleştirecek olması ise daha bir anlamlı olacaktır diye düşünüyor ve saygılar sunuyorum... 

banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv