Yeni nesil kalemlerini nörolog yardımıyla üretti

İtalyan kalem markası Montegrappa, Brain serisinde el yazısı ile beynin bağına ithafta bulunuyor. Seride yer alan kalemlerin tasarımında beyin ile ilgili 20’yi aşkın kitap yazan Nörolog Dr. Richard Restak’tan yararlanıldı.Araştırmalar el...

02 Ağustos 2013 Cuma 18:03
Yeni nesil kalemlerini nörolog yardımıyla üretti
İtalyan kalem markası Montegrappa, Brain serisinde el yazısı ile beynin bağına ithafta bulunuyor. Seride yer alan kalemlerin tasarımında beyin ile ilgili 20’yi aşkın kitap yazan Nörolog Dr. Richard Restak’tan yararlanıldı.


Araştırmalar el yazısının beyine iyi geldiğini ortaya koyuyor. El yazısı Alzheimer tehdidini de minimuma indiriyor. Bu araştırmaları gören Montegrappa, Brain serisini beğeniye sunuyor. Kapağı beyin ve nöronlara atıfta bulunan kalemlerin ucunda yer alan kırmızı ya da siyah lak boyama ürünün tükenmez olduğuna işaret ediyor.

Uçta olan denizatı motifi ise beynin en önemli parçalarından beyaz çıkıntıyı (hipokamp) ifade ediyor. Kalemin gövdesi de tıpkı insan vücudu gibi çok daha yalın.

Dolma kalemlerin gümüş versiyonu bin 12 (beynin nöron sayısı), altın versiyonu 50 (sinaptik vezikülün nanometre cinsinden çapı), pırlantalı altın versiyonu ise 12 (kafa siniri sayısı) adetle limitli. Tükenmez kalemler, 900 gümüş (sinaptik vezikülün taşıdığı sinir molekülü sayısı), 50 altın (sinaptik vezikülün nanometre cinsinden çapı) ve 6 pırlantalı altın ile (dış zar tabakası) limitli. Son olarak satın alınan her Brain kalemi, Dr. Sestak’ın Montegrappa’ya özel yazdığı imzalı kitabı ile birlikte geliyor.
banner315

    Yorumlar

banner344
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342