Kitap Fuarları, Kültürel Gelişmelere Vesile Oluyor

Malatya Aktif İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarın Malatya kültürü ile mükrim bir şehirdir.

02 Mayıs 2013 Perşembe 11:27
Kitap Fuarları, Kültürel Gelişmelere Vesile Oluyor
banner83
 Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında gerçekleştirilen Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı’nın açılışına katılan Malatya Aktif İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarın Malatya kültürü ile mükrim bir şehirdir.

Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında gerçekleştirilen Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı’nın açılışında konuşan Malatya Aktif İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarın, Malatya, ismine Anadolu' yu da ilave ettiği kitap fuarının ikincisini düzenliyor. İnşallah bu hem ilimizin, hem de ülkemizin ilim ve fikir dünyasına bir nebzede olsa katkı sunacaktır. Malatya' nın okuyan ve okumayı seven bir şehir olduğuna değinerek çocuk ve gençlerin fuar ortamında kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya gelme fırsatı yakalayacaklarını ve bunun kendilerine daha büyük değerler katacağına belirtti.

Sarın, Kitaplarla barışık olmamız lazım, kitaplarla dost olmamız lazım.

Yüce Yaradan’ ımızın buyuruyor ki; İlimle, okumayla, öğrenmeyle alakalı Yüce Kitabımız' ın Peygamber Efendimiz' e ilk inen ayeti ‘Oku’ emri olduğunu bilmekteyiz. Onun için, teknolojinin artık bizi esareti altına almış olduğu bu çağda, başta sorumluluk annelerimize, babalarımıza düşmekte.

Okumaya boş zaman ayırmak değil, bütün zamanlarımızı değerlendirebilmek için kendimizi okumaya tahsis etmemiz gerek dedi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv