Google'dan tablet atağı

Google heyecanla beklenen ekonomik tableti Nexus 7'nin tanıtımını yaptı. Google, Nexus 7 ile hem iPad'in hem de Kindle Fire'ın tahtına göz dikmiş görünüyor.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Google'dan tablet atağı
banner83
 Google, San Francisco'da düzenlenen Google I/O 2012 etkinliğinde Nexus 7’nin yanı sıra yeni işletim sistemi Android 4.1 Jelly Bean'i de tanıttı.

Google yeni tablet bilgisayarı Nexus 7 ile tablet piyasasının yüzde 60'ını elinde bulunduran Apple'a ve ABD'de milyonlarca satan Kindle Fire'a rakip olmayı hedefliyor.

Nexus 7, yedi inç büyüklüğünde bir ekrana sahip, 10,4 milimetre kalınlığında ve ağırlığı sadece 340 gram.

 


Nexus 7 de Kindle Fire gibi 200 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek

 

Fiyatı 200 dolardan başlayacak

Asus'un ürettiği Nexus 7 Temmuz ayının ortasından itibaren ilk olarak ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya'da satışa sunulacak.

Google yeni tablet bilgisayarın kısa bir süre sonra diğer ülkelerde de temin edilebileceğini kaydetti. Nexus 7'nin piyasa fiyatınınsa 200 dolardan başlayacağı açıklandı.

Nexus 7’ye, yeni işletim sistemi Android 4.1’in yanı sıra Google'ın yeni ses tanıma teknolojisi de yüklü olarak gelecek. Apple'ın ses tanıma teknolojisi Siri'ye benzeyen sistem, başlangıçta sadece İngilizce komutları algılayabilecek.

Yeni dil versiyonlarının da kısa bir süre içinde piyasaya sürüleceği açıklandı.
An attendee uses Google Map on a Google Nexus 7 tablet during Google I/O 2012 Conference at Moscone Center in San Francisco, California June 27, 2012. Google Inc unveiled its first tablet PC on Wednesday, as the Internet company looks to replicate its smartphone success in a tablet market where it faces stiff competition from Apple Inc, Microsoft and Amazon. The "Nexus 7" tablet, built and co-branded in partnership with hardware maker Asus, will be priced starting at $199. REUTERS/Stephen Lam (UNITED STATES - Tags: BUSINESS SCIENCE TECHNOLOGY)

©Deutsche Welle Türkçe

DW/dpa/dapd, BW/HK

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv