banner327

DOSAB’lı sanayiciler TECHTEXTİLE’e çıkarma yaptı

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu üyeleri DOSAB’lı sanayiciler ile birlikte dünya teknik tekstil konusunda en kapsamlı fuar olarak kabul edilen TECHTEXTİLE’e çıkarma yaptı. Bu yıl...

09 Temmuz 2013 Salı 12:14
DOSAB’lı sanayiciler TECHTEXTİLE’e çıkarma yaptı
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu üyeleri DOSAB’lı sanayiciler ile birlikte dünya teknik tekstil konusunda en kapsamlı fuar olarak kabul edilen TECHTEXTİLE’e çıkarma yaptı.

Bu yıl Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen teknik tekstil fuarında heyet halinde görüşmeler ve incelemelerde bulunduklarını ifade eden DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar, teknik tekstilin nereye geldiği, know-how düşünmemiz gerektiği, teknik tekstille katma değeri yüksek ürünlere girilmesi gerektiğini vurguladı.

Tezyaparlar, ‘Bursa Teknik Üniversitesi ile işbirliği içerisinde yapılan fuar incelemeleri ve gözlemlenen gelişmeler üniversitenin hazırlayacağı bir raporla kitapçık haline getirilecek ve DOSABSİAD Üyelerine bir kaynak olarak paylaşılacaktır.” dedi.

Fuar ziyaretlerinin yanı sıra Mienz’daki Rhemarex İşadamları Derneği’ne de ziyaret gerçekleştiren heyet, bölgenin tekstil konusundaki durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Sektör sorunlarının görüşülmesi yanında ikili görüşmelerde de bulunuldu. Yaptıkları ziyaretler ve incelemelerden dolayı Almanya’dan memnun ayrılan heyet iş gezilerinin ve fuar ziyaretlerinin dünya teknolojilerinin ve gelişmelerini yakalamak için çok önemli olduğunu ve devam edeceğini belirtti.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325