Akıllı tahta projesine en düşük teklifi 1,3 milyar TL ile DATA Teknik verdi
Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta ve yazıcılarla ilgili ihale yapıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı merkez binasında yapılan ihaleye 7 firma teklif verdi. 347 bin 367 ‘akıllı tahta’ ile ilgili en düşük teklifi 3 bin 800 TL birim fiyat, toplam 1 milyar 319 milyon 994 bin 600 TL ile DATA Teknik Orta Girişimi’nin verdiği teklifi 240 Milyon 875 bin 659 TL ile OYAK Teknoloji AŞ verdi. İhaleye 2 firma teşekkür mektubu vererek teklif sunmadı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UBAK) , Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında satın alınacak ‘akıllı tahta’ ve yazıcılar ihalesini yaptı. İhale Komisyonu Başkanlığı’nı Haberleşme Genel Müdür Yardımcısı İlhami Türkay yaptı. Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale UBAK merkez binası ikinci katında yapıldı. İhalede, 347 bin 367 ‘akıllı tahta’, 13 bin 645 çok fonksiyonlu A3 yazıcı ve 28 bin 351 çok fonksiyonlu A4 yazıcı satın alınacak. Projenin ihalesi üç kısım halinde gerçekleştiriliyor. İstekliler, ilk etapta tekliflerini Haberleşme Genel Müdürlüğü'ne teslim etti. Bakanlık görevlisi firmaların verdikleri teklifleri açarak tek tek fiyatları listeledi. Açık usule göre yapılan ihaleye 7 firma teklif verdi.

İlk etapta kapalı zarflar alınış sırasına göre açıldı. Teklif ve teminat mektubunun usulüne uygunluğu incelendi. Daha sonra detaylı inceleme yapılacak. Komisyon başkanı Türkay ilk zarfı açtı. Sırasıyla Oyak Teknoloji AŞ, Probil, Sentim, Vestel, Data Teknik, Arçelik ve Samsung teklif verdi. OYAK Teknoloji AŞ sadece 2. kısım yazıcılarla ilgili ihaleye teklif verdi. Akıllı tahta bölümüne teklif vermeyen OYAK yazıcılarla ilgili teklifi 240 Milyon 875 bin 659 TL teklif verdi. Teminat mektubu ve vadesinin yeterli olduğunu belirten Türkay, OYAK tarafından verilen teklifin geçerli olduğunu söyledi.

İkinci sırada teklif zarfı açılan Probil Bilgi İşlem AŞ teşekkür mektubu vererek ihaleye teklif vermedi. Üçüncü sırada Sentim Bilişim AŞ sadece yazıcılar kısmına teklif verdi. Sentim yazıcılarla ilgili toplam 244 milyon 847 bin 938 TL teklif verdi. Vestel Elektronik Sanayi Ticaret AŞ’nin zarfı dördüncü sırada açıldı. Akıllı tahta ihalesine giren VESTEL, birim fiyat olarak 4 bin 599 TL olmak üzere toplam 1 milyar 579 milyon 540 bin 833 lira teklif verdi. Beşinci sırada teklifi açılan DATA Teknik Ortak Girişim Grubu ise akıllı tahta ile ilgili teklifini verdi. 4 ayrı firmanın ortak girişimi ile teklif sunan DATA Teknik Orta Girişimi’nin verdiği teklifi 3 bin 800 TL birim fiyat 1 milyar 319 milyon 994 bin 600 TL olarak gerçekleşti. İhalede altıncı sırada teklif zarfı açılan ARÇELİK akıllı tahtaya teklif verdi. 4 bin 482 lira birim fiyatla 1 milyar 556 milyon 898 bin 894 TL teklif verdi. Samsung Elektronik tarafından verilen teklif yedinci ve son sırada açıldı. Samsung, teşekkür mektubu vererek ihaleye katılmadı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

160X600.gif