MİRAÇ KANDİLİ NEDENİYLE ŞERBET AKITILACAK

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 16 Haziran Cumartesi (Bugün) günü Miraç Kandili nedeniyle PTT önündeki çeşmede şerbet akıtılacak.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
MİRAÇ KANDİLİ NEDENİYLE ŞERBET AKITILACAK
banner83
 Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 16 Haziran Cumartesi (Bugün) günü Miraç Kandili nedeniyle PTT önündeki çeşmede şerbet akıtılacak. Konu ile ilgili bilgiler veren Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, “Her kandilde olduğu gibi bu kandilimizde vatandaşlarımıza şerbet ikram edeceğiz. Akşam saat 20:00’den sonra bütün vatandaşlarımızı çeşmede akıtacağımız şerbetimizden içmeye bekliyorum” dedi.

NALÇACI’NIN KANDİL MESAJI

Kültür A.Ş Genel Müdürü Nalçacı, bütün İslam aleminin kandilini kutlayarak, böylesi özel günlerin tamamen ibadet ile geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Nalçacı, Miraç Kandili mesajında şunları söyledi:

“Miraç, Peygamber Efendimizin mukaddes bir yolculuğa ve manevi bir mertebeye yükselişini ifade eder. Dostluk ve yardımlaşmanın mucizevi buluştuğu, feyiz ve bereketin coştuğu, sevgi ve şefkat duygularının yağmur gibi tüm insanlığın üzerine yağdığı ve yüce Peygamberimizin en yüksek mertebeye ulaştığı bu Miraç gecesinin, tüm halkımıza hayırlar getirmesini temenni ederek, tüm İslam Aleminin Miraç Kandili’ni kutlarım."
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv