Kaysı Festivali Şenliği İptal Edildi

20. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali etkinlikleri ile Festival çerçevesinde gerçekleştirilecek olan konser programları iptal edildi...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Kaysı Festivali Şenliği İptal Edildi
banner83

Dün akşam saatlerinde İnönü Kapalı Çarşısı üstünde başlatılan 20. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali etkinlikleri ile Festivalin startı verilmişti.

Malatya Belediyesi Kültür Müdürlüğü Mehteran takımının enfes performansı ve biri birinden coşkulu marşları eşliğinde coşkuyla başlayan Festival programına daha sonra Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden gelen Halk oyunları ve folklor ekibinin gösterileri ile devam edildi.

Dün akşamki etkinlik programına;  Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi,  Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı,  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut,  İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili İrfan Kaya,  Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren,  siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte ayrıca Havai fişek gösterisi de yapıldı…

20. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivalinin Berat Gecesine gelmesinden dolayı da bu akşam bir mevlidi şerif ve hatim programı gerçekleştirilecek.

Yarın akşam ve diğer günler için önceden ilan edilen program ve sanatçıları sizlere önceki haberlerimizden duyurmuştuk.

Sizlerinde basından takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Suriye tarafından düşürülen uçağımızın kayıp pilotlarının naaşlarına ulaşıldığı ve şahadetleri haberleri geldi. Her şeye rağmen bir ümitle güzel bir haber bekliyorken gelen bu acılı haber hepimizi hüzne boğdu.

Başta Şehitlerimizin ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize Baş sağlığı diliyoruz. Allah Şehitlerimizin ailelerine sabrılar versin, Şehitlerimizin şahadetleri mübarek olsun…

Valilikten yapılan resmi açıklamada şöyle denildi

 Valiliğimizin daveti üzerine Dünyanın önde gelen hava akrobasi timlerinden olan "Türk Yıldızları" nın 08 TEMMUZ 2012 tarihinde Saat : 17.00'de icra edecekleri Hava Gösterisi, bölgede meydana gelen gelişmeler paralelinde sürdürülen Arama-Kurtarma faaliyetleri nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Malatya Belediyesi ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın açıklamasını okumak için tıklayınız...
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv