Eşi Vefat Etmiş 'Yoksul' Bayanlara Ev İmkanı

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında oluşturulan protokol çerçevesinde yaptırılan 1+1 360 adet sosyal konuttan 18 tanesi eşi vefat etmiş yoksullara verilecek...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Eşi Vefat Etmiş 'Yoksul' Bayanlara Ev İmkanı
banner83
 Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından  yapılan yazılı açıklama şöyle:

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında oluşturulan protokol çerçevesinde İlimiz Beydağı Mahallesinde yaptırılan 1+1 360 adet yoksul grubu konutlarından 18 adedi çeşitli nedenlerden dolayı boş kalmıştır.

Bu kapsamda değerlendirilmek üzere Vakfımız Başkanlığından düzenli olarak aylık veya 2 aylık periyotlarda yardım alan,resmi nikahlı eşi vefat etmiş kadınlardan evi olmayan , 3294 sayılı yasa kapsamındaki 18-50 yaş arasındaki kişilerin müracaatlarının alınarak değerlendirilmesine Vakıf Mütevelli Heyetince karar verilmiştir.

Kimler başvuracak...

Ayrıca SHÇEK ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden nakdi yardım alıp aynı zamanda Vakfımızda aktif dosyası olan (41 ve üzerinde kömür ve periyodik yardımlardan yararlanan) sosyo-ekonomik yoksunluk içerisindeki 18-50 yaş kapsamındaki resmi nikahlı eşi vefat etmiş dul kadınlar da bu kapsamın içinde değerlendirilecektir. Yukarıda belirtilen şartlara uyan kişilerin başvurularını 11-25 Temmuz 2012 tarihleri arasında İl Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’na yapması gerekmektedir.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv