Çiftçilerin Dikkatine,Destekleme Başvuruları Başladı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi müracaatları başladı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Çiftçilerin Dikkatine,Destekleme Başvuruları Başladı
banner83
 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl ve ilçe müdürlüğü teknik elemanlarına yapılan bilgilendirme toplantısına, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sayın Ramazan AYTEKİN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü M.Cihad KAYA ve konuyla ilgili teknik personel katıldı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü AYTEKİN “ Kırsal kalkınma plan ve programları ile 2011-2015 Ulusal Tarım Stratejisi çerçevesinde, tarım üreticilerine kırsal alanlarda bireysel ve/veya bir arada yapacakları öz sermayeye dayalı projenin yatırımları için belirlenen iller dahilinde kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak için, gerçek ve tüzel kişilerin tarım ürünlerinin işlenmesi, değerlendirilmesi ve pazarlanmasına yönelik ekonomik faaliyet yatırımları ile kuruluşların mevcut altyapı tesislerinin rehabilitasyonuna yönelik yatırımlarını teşvik etmek amacıyla kırsal kalkınma programları uygulamaya konulmuştur. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) çerçevesinde Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2012/36) 03.07.2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl çiftçilerimiz bağlı bulundukları İl ve İlçe Müdürlüklerinden müracaatlar alınacaktır. Bu kapsamda müracaatlar İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından 04.07.2012 tarihinde kabul edilmeye başlanacak olup; son müracaat tarihi 01.08.2012’dir. Tebliğ ile ilgili olarak Uygulama Rehberi Bakanlığımızın internet sitesinde yayımlanmıştır. Sizlerden uygulama rehberinde belirtilen uygulama esaslarını eksiksiz olarak uygulamanızı istiyorum” dedi.

Toplantı konu uzmanlarının makine ekipman desteklemelerine yapılacak müracaatlarla ilgili uygulama esasları konusunda sunum ve bilgilendirmesiyle sona erdi.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv