Mısır’da yürüyüşler başladı

Mısır’ın başkenti Kahire’de Cuma namazının ardından devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarlarının yürüyüşü başladı. Şehrin farklı kesimlerinde başlayan yürüyüşlerde göstericiler Rabiatül Adeviyye meydanına doğru gidiyor....

02 Ağustos 2013 Cuma 15:10
Mısır’da yürüyüşler başladı
Mısır’ın başkenti Kahire’de Cuma namazının ardından devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarlarının yürüyüşü başladı.

Şehrin farklı kesimlerinde başlayan yürüyüşlerde göstericiler Rabiatül Adeviyye meydanına doğru gidiyor.

Mısır’da İçişleri Bakanlığı’nın uyarılarına rağmen, devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarlarının bugün de yürüyüş ve oturma eylemi devam ediyor.

Mısır’da 3 Temmuz’da yaşanan askeri darbeden bu yana Mursi taraftarları Kahire’deki Rabiatül Adeviyye meydanında oturma eylemi yapıyor. Göstericiler, Mursi’nin göreve iadesini talep ediyor.

Mısır İçişleri Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, göstericilerin meydanı boşaltmasını istemişti. Mısır güvenlik güçlerinin göstericileri dağıtmak için müdahalede bulunması beklenirken, bunun ne zaman yapılacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Mısır’da güvenlik güçlerinin Mursi taraftarlarına müdahalesi ve karşıt görüşlü gruplar arasında yaşanan çatışmalarda son bir ayda 250′den fazla kişi öldü.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342