Japonya'yı sıcak vurdu: 2 bin 500 kişi hastalandı

Japonya, yağmur döneminin ardından aşırı sıcakların etkisine girdi. Sıcak çarpması nedeniyle 2 bin 500'den fazla kişi hastanelere başvurdu.İtfaiye ve Acil Durumla Mücadele Kurumu bugün yaptığı açıklamada, 2 bin 594'nin kişinin sıcak...

09 Temmuz 2013 Salı 09:26
Japonya'yı sıcak vurdu: 2 bin 500 kişi hastalandı
Japonya, yağmur döneminin ardından aşırı sıcakların etkisine girdi. Sıcak çarpması nedeniyle 2 bin 500'den fazla kişi hastanelere başvurdu.

İtfaiye ve Acil Durumla Mücadele Kurumu bugün yaptığı açıklamada, 2 bin 594'nin kişinin sıcak çarpması sebebiyle hastanelere başvurduğunu, 58'nin hastanede tedavisine başlandığını belirtti. 3 kişi de aşırı sıcaklar nedeniyle yaşamını yitirdi. Yetkililer, haziran ayının başından bu yana 7 bine yakın kişinin, sıcak çarpması nedeniyle hastanelere başvurduğunu belirtti. Bu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat daha fazla olduğu kaydedildi. Hastaneye başvuranların yarısı 65 yaş ve üzerindeki kişilerden oluşuyor.

Başkent Tokyo'da sıcak, 35 dereceye kadar yükseldi. Ancak nem oranın yüksek olması nedeniyle hissedilen sıcak daha fazla oluyor. Yetkililer, sıcak çarpmasına karşı halka daha fazla sıvı tüketmesi uyarısında bulundu.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv