banner327

Doğanşehir’e 55 Ayda 34.4 Milyon Tl’lik Yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,55 aylık süreçte Doğanşehir ilçesine 34.4 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

16 Aralık 2018 Pazar 13:27
Doğanşehir’e 55 Ayda 34.4 Milyon Tl’lik Yatırım
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,55 aylık süreçte Doğanşehir ilçesine 34.4 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

Malatya genelinde altyapı yatırımlarına devam eden MASKİ, mevsimsel ve coğrafi koşullar dinlemeksizin çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

“253 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon ve içmesuyu altyapısı çalışması tamamlandı”

Doğanşehirİlçesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Doğanşehirgenelinde kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Burada34.4 milyon TL’lik bir yatırımla, 332 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve içmesuyualtyapısıçalışması gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar138kilometre uzunluğunda içmesuyu, 115 kilometrelik de kanalizasyon altyapısı yenileme çalışmamızı tamamladık. Biten iş kapsamında bu yılın başında ilçe merkezinin 74 kilometrelik içmesuyu ve 90 kilometrelik kanalizasyon hattını tamamen yeniledi” dedi.

“Kurucaova’nıniçmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenileniyor”

Mumcu, Kurucuova’daki altyapı çalışmalarının devam ettiğini de belirterek, “Devam eden işimiz Kurucaova’nıniçmesuyu ve kanalizasyonunu tamamen yenilemeye yönelik çalışma. Yine burada 25 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 24 kilometre uzunluğunda ise kanalizasyon olmak üzere toplam 49 kilometre uzunluğunda, 4.5 milyon TL değerindeki altyapı çalışmamız ise devam ediyor. Doğanşehir ilçemizde Doğu Anadolu Projesi kapsamında ise 2.1milyon TL maliyetinde sulama tesisiyapıldı. İlçemize sağlam ve modern bir altyapı kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325