Vali Toprak, Darende Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Vali Mustafa Toprak, Darende ilçesindeki programı sırasında Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek çeşitli inceleme ve etkinliklerde bulundu.

04 Mayıs 2017 Perşembe 12:34
Vali Toprak, Darende Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti
banner83
Vali Mustafa Toprak, Darende ilçesindeki programı sırasında Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek çeşitli inceleme ve etkinliklerde bulundu.
Vali Toprak beraberinde İlçe Kaymakam v. Tolga Özdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ile birlikte Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek lise bünyesinde yer Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ile bir süre sohbet ederek aldıkları Hemşire Yardımcılığı, Ebe ve Sağlık Teknisyenliği eğitimleri hakkında görüşlerini sordu.
Vali Toprak, öğrencilere mezun olduktan sonra meslek liselerinde eğitim görmenin avantajlarından yararlanacaklarını ifade ederek üniversitelerde fakülte ve yüksekokullarda lisans eğitimi görmeleri temennisinde de bulunarak,”Çalışın, Devletimize, milletimize, sizi yetiştiren annenize, babanıza, ailenize, ülkemize hayırlı birer evlat olarak güzel hizmetlerde bulunun, sizleri tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum, başarılı olmanızı diliyorum.
Devletimizin imkânları sizlerle, devletimizin gücü ne kadar yüksek olursa sizlerde o kadar güçlü, bizlerde o kadar güçlü oluruz. Devletimizi, Milletimizi Allah güzelliklerle var etsin. Her türlü ihanetten ülkemizi, milletimizi korusun, Ülkemize karşı içeriden ve dışarıdan gelen ve gelebilecek tehlikelerin farkında olmamız gerekiyor, bu sebepten sizlere büyük görev düşüyor. Uyanık ve dikkatli olmak zorundayız, bununla birlikte güçlü olmak zorundayız.
Güçlü olabilmek adına da birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza edeceğiz, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacağız, buda bilim, teknoloji ile bu teknolojiyi kullanmakla oluyor. Çalışacağız, ayaklarımız üzerine sağlam basacağız, kendimize hedef belirleyeceğiz, hedefimiz olacak, o hedefe ulaşmak içinde kendimize güveneceğiz, milletimize güveneceğiz, devletimize güveneceğiz. Ülkemizin hedefi olmasaydı bu gün Türkiye Cumhuriyeti devletine ait ne uçağı olurdu, ne helikopteri olurdu, ne füzesi olurdu, ne uydusu olurdu ne de teknolojisi olurdu.
Sizlerde kendinize bir hedef belirleyeceksiniz, o hedefe ulaşmak için çalışacaksınız hem kendinizi hem de ülkemizi daha ileri bir noktaya götüreceksiniz.” dedi.

Vali Toprak daha sonra okul bahçesinde bulunan alana öğrencilerle birlikte ziyareti anısına ağaç diktikten sonra okul içerisinde öğrencilerin eğitim gördüğü uygulama sınıflarını gezerek yetkililerden verilen eğitimler hakkında bilgiler aldı.
Okul Kütüphanesinde düzenlemelerde bulunan öğretmen ve öğrencileri de ziyaret eden Vali Toprak’a; Öğretmen ve öğrenciler kütüphanede bulunan kitapları onararak tasnif ettiklerini ancak çoğu kitabın güncel olmadığını ve bu konuda kendisinin ve vatandaşlar ile ilgili kurum ve kuruluşların desteklerini beklediklerini, sağlık konusunda yayın yapan veya satış yapan kitapevlerinden tanıtım amaçlıda olsa kitap bağışında bulunmalarını istediler.
Okul idarecileri ve beraberindekilerle birlikte incelemelerini tamamlayan Vali Toprak okul idarecilerinden okulun ihtiyaçları hakkında da bilgiler aldıktan sonra okul çıkışında bir öğrenci velisi ve kardeşi ile de bir süre sohbet etti. Öğrencinin kardeşine çeşitli hediyeler veren Vali Toprak, İdarecilere, Öğretmen ve öğrenciler teşekkür edip başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.
 
banner143

    Yorumlar

banner309
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv