Darende’ye İtfaiye Binası

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Darende’de atıl bir vaziyette bulunan okul binasının tadilatı ile 3 araçlık hangar yapımı işi ihale edildi.

14 Haziran 2017 Çarşamba 10:52
Darende’ye İtfaiye Binası
banner83
Olası yangın afetlerine karşı seri ve etkili bir şekilde müdahale etmek için Malatya genelinde organize çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye şubelerini şehrin dört bir yanına yayıyor.
Malatya’nın merkeze en uzak ilçelerinden olan Darende’de 3 araçlık hangardan oluşan itfaiye şubesi kuruluyor.
Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Darende’de atıl bir vaziyette bulunan okul binasının tadilatı ile 3 araçlık hangar yapımı işi ihale edildi.
İlçe girişinde, merkeze 4.5 km uzaklıktaki 165 m2’lik okul binası, tadilatla itfaiye şubesi haline getirilecek. Yanına ise 192 m2 büyüklüğünde 3 araçlık hangar yapılacak.
İçerisinde; salon, mutfak, idari birim, yatakhane gibi bölümlerin bulunduğu İtfaiye binasının Malatya-Kayseri karayoluna 500 metre mesafede olmasından dolayı, Darende’nin yanı sıra bölgede meydana gelebilecek yangınlara da anında müdahale edilebilecek.
Darende İtfaiye Şubesi tadilat ve yapım işine, önümüzdeki günlerde yer tesliminin yapılarak başlanacağı belirtildi.
Sözkonusu hangarın yapımının tamamlanmasıyla birlikte hâlihazırda Balaban’da bulunan itfaiye ekibi Darende merkeze taşınacak.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv