Darende'de 55 Kilometrelik Altyapı Çalışması Tamamlandı

MASKİ, Darende İlçesinde sağlam altyapı inşa ederek gelecek inşa ediyor. Toplam maliyeti 19,5 milyon TL olan 193 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

05 Eylül 2017 Salı 12:59
Darende'de 55 Kilometrelik Altyapı Çalışması Tamamlandı
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Darende İlçesinde sağlam altyapı inşa ederek gelecek inşa ediyor. Toplam maliyeti 19,5 milyon TL olan 193 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

“55 Kilometrelik Altyapı Çalışması Tamamlandı”
Malatya’nın merkez ve ilçelerinde altyapı güçlendirme çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Darende İlçesi genelinde yatırımlar yaptıklarını belirten Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Malatya’nın tamamında altyapı çalışmaları yapıyoruz. Darende İlçesi genelinde maliyeti 6,2 milyon TL olan 55 kilometrelik altyapı çalışmamızı tamamladık. DAP kapsamında maliyeti 5,3 TL olan 46 kilometrelik sulama kanalı inşa ettik. Darende ilçesi genelinde çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor.” dedi.

“15 Kilometrelik Kanalizasyon Altyapı Çalışması Devam Ediyor”
Darende genelinde tamamladıkları yatırımların yanı sıra devam eden ve planlanan yatırımlarda olduğunu belirten Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Darende İlçesi genelinde maliyeti 2,1 milyon TL olan 15 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmamız devam ediyor. Çalışmalarımız kapsamında 77 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları planlıyoruz. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra yatırımlarını gerçekleştireceğiz. Hedefimiz Malatya’nın genelini sağlam ve modern altyapıya kavuşturmak. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı sıkıntılarını en aza indirmek. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv