banner327

Darende Irmaklı Mahallesi’nde Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

Darende ilçesine bağlı Irmaklı Mahallesi’nde yapılan 8 bin 750 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı çalışmalarında 4 bin 500 metrelik bölüm tamamlandı.

02 Kasım 2018 Cuma 11:52
Darende Irmaklı Mahallesi’nde Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAYHİB) kapsamında çevre temizliğini esas alan, uzun ömürlü bir altyapı hedefiyle baraj gölüne kıyısı olan ilçelerde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Darende ilçesine bağlı Irmaklı Mahallesi’nde yapılan 8 bin 750 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı çalışmalarında 4 bin 500 metrelik bölüm tamamlandı.


MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Çalışmalarımızın 4 bin 500 metrelik bölümünü tamamladık”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı bulunan Darende ilçesi Irmaklı Mahallesi’nde 8 bin 750 metrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarda yüzde 40’lık, yani 4 bin 500 metrelik bölümü tamamlandık. Bu kapsamda bin kişiye hizmet verecek fosseptik çalışmamızı tamamladık. Ayrıca 204 adet parsel bacası ve 118 adet muayene bacası yapım çalışmamız da devam ediyor. Irmaklı Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon hattı çalışmalarımızla mahalle halkının daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını hedefliyoruz. Çevre temizliğini esas alan, uzun ömürlü bir altyapı ile Karakaya Barajı’nın korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Böylelikle Karakaya Baraj Havzasını Irmaklı Mahallemizde de korumuş olacağız. Bu çalışmamız Karakaya Baraj Havzasını atık sulardan koruyup, daha temiz suyla buluşmasını sağlamaya yönelik bir çalışma. Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325