Bu Memleket İçin Çalışanlar Cezalandırılıyor...

09 Mayıs 2018, 17:47
Bu Memleket İçin Çalışanlar Cezalandırılıyor...
Malatya çok garip bir memleket. İçinde yaşadığım bu memleketi bazen tanımakta çok zorlanıyorum.
Bu ilde tüm kurumların başındaki idareciler ne yazık ki bulundukları makamlara hak ettikleri için değil “kul”, “tebaa”, biat” esasına ve veya itaat esasına göre getiriliyor. Ve ne yazık ki “Adalet” ve ehliyet gözetilmeden yapılan bu türden “siyasi” atamalar başta kurumları olmak üzere tüm toplumu adeta yozlaştırarak “Adalet ve ahlak erozyonuna” yol açıyor.
Kokmuş, çürümüş bu ve benzer uygulamalar sonucu hem devlete olan güven ve itimat duygusu zedeleniyor hem de kitlelerin devlete ve veya kurumlara olan “düşmanlık” duygusu körükleniyor.
Bakınız içinde bulunduğumuz ilin Kültür Müdürlüğüne son yirmi yıldır ilk defa “doğru” ve yerinde bir kararla genç ve dinamik bir isim Olan Sanat Tarihçisi, ressam, şair, edebiyatçı ve tiyatrocu yönü bulunan bir isim Sayın Levent İskenderoğlu atanmıştı.
Sayın İskenderoğlu’nun bu göreve getirilmesini çok önemsemiş ve ilk defa “doğru bir tercih” yapıldığını defaten dile getirmiştik.
Sayın İskenderoğlu’nu önceki dönem valilerimizden Sayın Doç. Dr. Ulvi Saran’ la teşriki mesaisinden tanıyorduk.
Kısaca KUDEB olarak bildiğimiz Koruma Uygulama ve Denetim Bürolarının başında bulunduğu zaman yapmış olduğu çalışmalar ile hayata geçirdiği ve yapmayı düşündüğü projeleri yakından biliyor ve takdir ediyorduk.
Büyükşehir olduktan sonra bu birim kapatılarak belediyeye devredilmişti.
Sayın müdürümüz İskenderoğlu’nun KUDEB bünyesinde yapmış olduğu çalışmaları burada tekrar edersek şüphesiz ki başlı başına ayrı bir yazı konusu olur. Merak eden okurlarımız valiliğimiz internet sitesinde o dönem yapılan çalışmaları görebilir...
Gelelim bu güne;
Yaklaşık iki yıla yakın bir süredir vekaleten başında bulunduğu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini ifası sırasında çok önemli projeleri hayata geçiren ve bu uğurda mesai mevhumunu göz ardı ederek adeta yirmi dört saat hizmet aşkıyla bulunduğu kuruma yakışır bir çalışma içerisinde bulunan Sayın İskenderoğlu’nun aniden ve beklenilmeyen bir kararla görevden alınması büyük bir talihsizlik olmuştur.
Başka bir durum daha var. Sayın İskenderoğlu’nun ağabeyi uzun bir süredir yaşam mücadelesi veriyordu.
Ankara’da tedavisi devam ederken dün akşam saatlerinde beyin ölümü gerçekleşen ve bugün vefat eden ağabeyinin başucunda iken görevden alındığını öğrenen Sayın müdürümüz iki acıyla birden sarsılmıştır.
Bu vesile ile Sayın İskenderoğlu’na baş sağlığı ve sabır diliyorum. Merhum ağabeyine Allah’tan rahmet ve tüm yakınlarına taziye dileklerimle sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.
Kültür Bakanlığı yapacak ehliyet ve liyakate sahip olan Sayın İskenderoğlu şehrimiz için büyük bir kayıp olmuştur.
Şehrimize büyük bir kütüphane ve kültür merkezi temelini atmaya hazırlanırken görevden alınmış olmasını ve böyle değerli bir idareciyi kaybettiğimizin derin üzüntüsü içerisinde yapılan tasarrufu siz kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv