Bizim topraklarımızda, bizi yok sayarak çarpışmak tasınız…

09 Ağustos 2017, 22:38
Bizim topraklarımızda, bizi yok sayarak çarpışmak tasınız…
Süleyman SOLMAZGÜL
Son günlerde, tazyiki yükselerek devam eden, siyasi çözümlemelerin ve atraksiyonların izlediği süreç tarafımızca oldukça dikkat çekici ve manidardır.
Önceleri gizemini koruyan ve uyandırdığı merakla uzun yıllar araştırma adı altında Türklüğün vaktini çalan ve bunu sistematik hale getiren püritendik yapılanmalar Etimolojik ve morfolojik yapılarını ortaya koymaktan çekinmeyerek, kendilerini ortaya koymuşlardır. İlginç olan ise kullanılan sahanın Türk olmasıdır.
Bu bağlamda, bu kadar cüretkâr oluşlarının nedeni, etnik varlığımızın her şeyi ile tükenmiş ve yok sayılmasıdır.
Bu durum karşısında asla sloganist ve propagandist davranmayacağımız ve değerlendirmelerde bulunmayacağımız bilinmelidir. Bu durumu epistemolojik bir gard ile karşılamakta ve değerlendirmekteyiz.
Bilinmelidir ki, cevaplarımız ve değerlendirmelerimiz, her zamanki gibi, Türk büyükleri ve tarihi kaynaklarımızdan alacağımız heyecan ve hız olmayacaktır.
Son bir yılda açılan bu cüretkâr sahada, varlıklarını, doğruluk ve milletin geleceği adına yegâne kurtuluş gibi göstermeye çalışanlar, işte bizim yukarıda bahsettiğimiz değerlendirmelerimizin ve çalışmalarımızın temel doneleri olmuşlardır.
Yenilik arayışlarının, özellikle bir yıl önceki malum gece de, yapabilecekleri çıkışların parlamenter popülizmde bir karşılığının olabileceği her akılda yer bulmasına rağmen, bu stratejinin ortaya konulamamış olması da düşündürücüdür.
Türk siyasi paradigması bu saha ile ilk defa karşı karşıya kalmıştır.
Etimolojik atakların, kendi pragmatik olguları, bu süreçte, her ne kadar profesyonelce ilerlese de, mevcudiyetimiz tarafından “Arabesk” ile “Konsül kültürü” arasında sıkışan ve bir türlü çıkış yapamayan bir dalga olarak değerlendirilmektedirler.
Türk varlığının bu coğrafya da, ne eskiye, ne de yeniye ihtiyacı vardır. TÜRK Altaylarda ilk görüldüğünden bu güne hiç eskimemiştir ki yenilik arayışında olsun.
Müdahaleler, kesintiler, süreçler… TÜRK tarihinin ve varlığının belirleyici unsuru olamazlar.
Global düzende hızımızın kesilerek, yarıştaki yerimizin farkındayız.
Ancak; bu kısa süreç; asla “ulufe dağıtarak”, herkese makam var, herkese yeter her şey var diyerek bertaraf edilemez.
TÜRK temelli siyasi bir yapılanma olacaksa; bu asla “Bedevi kültürünün” getirdiği sadaka müessesesi ile tesis edilemeyecektir.
Evet, “ işgal edilen”, “ele geçirilen” devlet mevkilerinin bilincindeyiz. Ancak unutulmamalıdır ki, FUNDAMENTALİSTLER de aynı söylemlerle “sisteme sızarak” bu saldırıyı gerçekleştirmişlerdir. Bunu dengelemek adına SEKÜLER yapılanmalara “ışık yakmak” , ortak payda arayışları , “biraz senden, biraz da benden” ,yaklaşımları gayri ciddi ve bir o kadar da dikkat çekici çıkışlardır.
“SUYUN ÖTEKİ YÜZÜNDEN GELDİM, KURTULUŞ BENDE” Demekle, “YENİ DEVLET KURUYORUZ” Demek arasında fark görmüyoruz.
DİNİ RİTÜELLERİ, SİYASİ VARLIKLARINA KIYAFET OLARAK GİYDİRMEKTE BEHİS GÖRMEYECEK KADAR “KÜFRE BEKÇİLİK YAPANLARLA”, DİŞİ VE ERKEK ASLAN ARASINDA FARK GÖRMEYENLER ARASINDA TARAFIMIZCA BİR FARK GÖRÜLMEMEKTEDİR.
BELLİKİ UYUYAN İKİ YÜZ KÜSÜR YILLIK “KONSÜL HAYALLERİNİZİ CANLANDIRMA” CESARETİNE HAİZ OLMUŞSUNUZ. BU HEYECANLA, YILLARDIR BÜNYEMİZDEN ATMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ “ÜSTATLAR TOPLULUĞU VE ANİ EFENDİLERİ” İLE BİZİM TOPRAKLARIMIZDA, BİZİ YOK SAYARAK ÇARPIŞMAKTASINIZ…
EFENDİLER!
BİZ SİZİN FARKINIZDAYIZ, BUNU BİLİNİZ.
UNUTMAYINIZ Kİ APTAL TÜRK YOKTUR! AKILLI VE BİLGE TÜRKLER TOPRAKLARINDA VE OTAĞLARINDA YERLERİNİ ALMIŞLARDIR.
BİZ SADECE MİLLİYETÇİ DEĞİLİZ. ÖNÜ ARKASI YOKTUR, NOKTASI VE VİRGÜLÜ YOKTUR, TÜRKÜZ VE TÜRKÇÜYÜZ…
TÜRKLÜĞÜ VE MİLLİYETÇİLİĞİ KİMSEYE VERMEYEN, MİLLİYETÇİ TÜRKÜLERDE VE SÖZLERDE YARIŞAN, YENİ DEVLETÇİ VE YENİ MODACILAR!
EFENDİLER!
SİZLERDEN BİR SORUMUZA CEVAP VERMENİZİ İSTİYORUZ;
MALTA YARGILAMALARINDA DAHİ VARLIĞI SAYGI İLE KABULLENİLEN TÜRKÇÜLÜK, TURANCILIK, ÜLKÜCÜLÜK NE OLACAK?..
 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv