Bir Türkü Tınısında Mutluluk

07 Ağustos 2017, 10:26
Bir Türkü Tınısında Mutluluk
Dr. Leyla Rumeysa BOLATKALE
Hayat ne garip… Su son günlerde yasadıklarım yüzüme haykırırcasına tüm olumsuzlukları kusuyor. Bir kere daha anladım gecen sadece zaman ne acılar geçiyor ne kederler ne de dertler azalıyor. Ömür denen yolculukta sadece zaman tüketiyoruz. Maalesef ki tüketiyoruz ne bir şey üretebiliyoruz ne de bir şeyler biriktirebiliyoruz.
Korkarım ki hiçbir şey biriktirmeden sadık dostumuz kara toprağa kavuşacağız. Gönlüm ne yapacağını bilmez halde. Uçmak istiyorum ama ne menzil var nede kanatlarım. Yine susmalara kalıyorum boş ver diyorum içimden hadi bunu da boş ver. Buda geçecek neler geçmedi ki yıkılmadın bunda mı yıkılasın diyorum kendime. Güçlenip toparlanıp kalkıyor tekrardan. Ölmek istercesine gülüyorum. Çoğu zaman bir mahkûm gibi hissediyorum kendimi, hayat denen hâkimden müebbet yemiş bir mahkûm… Ne kadar da ağır değil mi istemediklerine maruz kalmak? Kendine eziyet eder gibi her gün uyanmak. Sadece vakit doldururmuşçasına her şeyden vazgeçmiş halde yaşamaya çalışmak. Ama böyle değil canlar. Her gün uyanıyoruz ki şükredelim. Bugün de dünya denen kervanda içecek suyumuz varmış. Sevdiklerimizi annemizi babamızı görmek varmış.
Bugün de kısmette insanlığa hizmet etmek varmış. Şükretmek ve kulluk etmek için geldik. Biran gaflete düşüp yukarda yazdıklarım gibi buhranlı bir hale bürünmemek lazım en öncesinde bu bir Mümine yakışmaz. Hayat bir yolculuksa tüm adımlarımızı doğru olsun Salih işlere vesile olsun diye uğraşmalıyız bence. Ötesi de berisi de yok. Hepimizin imtihanı çeşit çeşit, önemli olan sonuç… Yani hayat denen sınavda nasıl ter döktük. Neler yaşadık. Nelere göğüs gerdik. Nelerden kimler uğruna vazgeçip susup isyan etmeden devam ettik. Önemli olan bunlar gerisi ahir zamanın getirdikleri ve bizim nefsimizin oyunları. O yüzden nefes alıyoruz ve hala umudumuz var. Sadece ve sadece Rab'den ister ona yönelir ona el acar ona kulluk ederiz. Emin olun ki su son dört günde yaşadıklarım bana bir kere daha Rabbe sığındıktan sonra O'nun bizi yalnız ve vekilsiz bırakmayacağını anladım.
Mutlu olmak için sebep mi arıyorsun? Otur cay iç bir müzik aç, bir türkü dinle mesela sonra o türkünün içinde kaybol, sonra de kendine insanlar ne acılar yaşamış, yürekleri nasıl yanmış ki böyle ağıtlar yakmışlar. De ki onların da yüreği tıpkı benimki gibi yanmış ki ortaya bu kelamlar çıkmış... Mutlu olmak için sebep çok yeter ki görmesini bilesiniz... LRB'den bu günlük bu kadar... Allah'a emanetsiniz...
 

banner143

    Yorumlar

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv