banner327

Vali Toprak, Battalgazi Yeni Hükümet Konağında İncelemelerde Bulundu

Vali Mustafa Toprak, Battalgazi ilçesinde yapımı tamamlanan ve hizmete giren Hükümet Konağını ziyaret ederek Kaymakam Vedat Yılmaz’dan bilgiler aldı.

14 Aralık 2016 Çarşamba 17:58
Vali Toprak, Battalgazi Yeni Hükümet Konağında İncelemelerde Bulundu
Vali Mustafa Toprak, Battalgazi ilçesinde yapımı tamamlanan ve hizmete giren Hükümet Konağını ziyaret ederek Kaymakam Vedat Yılmaz’dan bilgiler aldı.
Kaymakam Yılmaz, üç katlı olarak yapımı tamamlanan modern Hükümet Konağında Kaymakamlık Makamının yanı sıra İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polis Merkezi Amirliği, İlçe Müftülüğü’nün bulunduğunu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Bürosu ile Tüketici Hakem Heyeti İlçe Başkanlığı’nın da bu binada hizmet verdiğini belirtti.
Vali Toprak, yeni taşınmaya başlayan müdürlükleri ve daha önceden taşınan müdürlükleri ziyaret ederek taşınma faaliyetleri ve mevcut müdürlüklerdeki personellerle de görüşerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Özellikle engelli statüsünde görev yapan personelle yakından ilgilenen ve onlarla sohbet eden Vali Toprak, hal ve hatırlarını sorduğunda “Şükürler olsun, iyiyiz” diyen personele “Evet, her şeyin başı şükür, sizlerde şükrediyorsunuz, ne mutlu sizlere. “dedi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yaptığı incelemede buradaki vatandaşlarla da görüşen Vali Toprak ziyaret ettiği Genç Çiftçi Projesi Destekleme Birimindeki bulunan Genç Çiftçi ile de görüşen Vali Toprak, birim sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Hasan Yazlak’ tan da Battalgazi İlçesindeki Genç Çiftçiler hakkında bilgiler aldı.
Mühendis Yazlak, İlçede şu ana kadar 19 adet proje gerçekleştirildiğini, 9 adet Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, 1 adet Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, 3 Adet Arıcılık, 3 Adet Bahçecilik, 1 adet Mantar Yetiştiriciliği ve 1 adet de Tavukçuluk projesinin olduğunu ifade etti. 30 000 TL.- hibe uygulandığını belirtirken 9 adet Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği projesi kapsamındaki hayvanların tesliminin henüz gerçekleştirilmediğini de sözlerine ekledi.
Vali Toprak, birim çalışanlarına teşekkür edip çalışmalarında başarılar dilerken “ Genç Çiftçilerimize önem vermeliyiz, Genç Çiftçilerimizi desteklemeliyiz. Ziyaret ettiğimiz Genç Çiftçi Projesi kapsamındaki tesislerimizde çok güzel çalışmalar yürütülüyor, bu güzel çalışmaları desteklemeliyiz ki kırsal alanlardan şehirlere göçü önleyelim, ata, baba yadigârı topraklarımızı terk edip, şehirlere göç etmeyelim, kendi memleketimizde, kendi toprağımızda üretip kazanalım” dedi.


İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polis Merkezi Amirliğini ziyaretinde de yeni bina hakkında polislerin görüşünü alan ve onlarla sohbet eden Vali Toprak, “Allah sizlere can sağlığı versin, huzur ve güzellik versin, ihanetçilere fırsat vermesin. İstanbul’da hain eylem oldu, 44 tane şehidimiz var, sakat kalan, eli kopan, ayağı kopan gazilerimiz oldu. Gazilerimizi ziyaret ediyoruz görüyoruz, onlar ölene kadar bu şekilde yaşayacaklar. Bizler şükredeceğiz, şükrederken de hem görev mekânlarımız güzel olsun, hem çalışma ortamımızın düzeni ile birlikte vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edelim.” dedi.
Yazı İşleri Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Müftülüğü, SYDV Vakfı Bürosu ile Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı’nı da ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Toprak, son katta bulunan toplantı salonu ile konferans salonunda da incelemelerde bulundu.
Kaymakamlık Makamında da incelemelerde bulunan ve gördüğü eksikliklerin düzeltilmesi konusunda Kaymakam Yılmaz’a talimatlar veren Vali Toprak, Hükümet konağının Battalgazi İlçesine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek Kaymakam Yılmaz’a da burada başarılı ve güzel görevler diledikten sonra Hükümet Konağından ayrıldı.

 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325