Toplumu Kucaklayıcı Anlayışınızı Çok Değerli Buluyorum

Akdağ, Başkan Gürkan’ın toplumu kucaklayıcı bir yapısı olduğunu belirterek, “Sizin bu anlayışınızı ben çok önemsiyorum ve çok değerli buluyorum” dedi.

15 Şubat 2019 Cuma 16:01
Toplumu Kucaklayıcı Anlayışınızı Çok Değerli Buluyorum
Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Bilim Işığında Birlik Derneği Başkanı Zeki Akdağ ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, istişarede bulundu. Akdağ, Başkan Gürkan’ın toplumu kucaklayıcı bir yapısı olduğunu belirterek, “Sizin bu anlayışınızı ben çok önemsiyorum ve çok değerli buluyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Bilim Işığında Birlik Derneği Başkanı Zeki Akdağ ve yönetim kurulu üyeleri ile istişarede bulundu. Burada konuşan Bilim Işığında Birlik Derneği Başkanı Zeki Akdağ, dernekleri hakkında bilgiler vererek, “Derneğimizin ve kurumumuzun adı Bilimin ışığında birliktir. Burada bundan 12 yıl önce bir araya geldiğimizde, bir araya geldiğimiz insanların çoğu kavi aşiretinden insanlar idi. Ve doğal olarak bu arkadaşlarımız bizim derneğimizin adı kavi olsun dediler. Ben kendim şahsen aşiret temelinde, il temelinde, bölge temelinde, etnik temelinde, mezhep ve dinsel temelinde örgütlenmeleri sağlam görmediğim ve toplumların geleceğini bunlarda görmediğim için hayır dedim. Sevgili canlar dedim, bizim oluşumumuzun adı bilimin ışığında birlik olsun ki, bilim ve birlik toplumları ezelden ebede götüren iki temel faktördür. Ve ikisi bir arada olduğu zaman o toplumların sırtı yere gelmez. Bunlardan bir tanesi eksik olduğu zaman, o toplumlar yıkılmaya ve yok olmaya mahkumdurlar.Cengiz Han İmparatorluğu ve Endülüs Emevilerini örnek verdim. Bir taraftan birlik ve ama bilim yok, Cengiz Han İmparataorluğu yok oldu. Endülüs Emevileri ise çağdaşları içerisinde, bilimde, teknikte, sanatta, edebiyatta, birinci olmalarına rağmen, çağdaşların hepsinden ileri olmalarına rağmen bunlar 23 parçaya bölündükleri için, yani bilim ve birlik olmadıkları için tek tek yok oldular. Ve ben Malatya'da genellikle bütün dernekler veya kurumsallaşmalar, memleketine göre temelli ve isimli olduğu için ben hayır dedim ve bizim kurumumuzun adı bilimin ışığında birlik olsun” diyerek, bilim ve ilimin önemine dikkat çekti.

Akdağ, Başkan Gürkan’ın toplumu kucaklayan bir yapısı olduğunu belirterek, “Bizler sizlerin ne kadar değer ürettiğinizi biliyoruz. Teknik olarak, bir belediye başkanı olarak, sorumluluğunuz altında olan bölgede yapmış olduğunuz hizmetler gözönünde. Bunu bütün Malatya halkı görüyor, biliyor ve takdir ediyor. Ama bundan da önemlisi sizin kucaklayıcı, toplumun tümünü bağrına basıcı anlayışınızdır. Sizin bu anlayışınızı ben çok önemsiyorum ve çok değerli, anlamlı buluyorum” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, Malatya’da sağlanan güzel birlikteliğin olduğunu belirterek, “Allah, birliğimizi beraberliğimiz bozmasın. İçimize fesat, nifak sokmak isteyenlere fırsat vermesin. Bilimin ışığında birlik. Güzel bir isim. Böyle bir dernekte bulunmak hakikaten bilimin, ilimin olduğu yerde, güven vardır, huzur vardır. Hem birliğimizi olacak, hem ilim ve birlik olacak. Zeki bey çok güzel bir örnek verdi. Endülüs’te birlik yoktu. ‘teknoloji vardı, sadece tek ayağı ile teknoloji bir şey ifade etmez’ dedi. Diğer taraftan da Cengiz Han’dan da bilim yoktu, oda payidar olamadı. Dolayısıyla biz birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi, ilimin, bilimin ışığında ve insanlığın ortak değerler üzerinde götürmek zorundayız. Biz diyoruz ki Yunus felsefesi ile büyüdük. ‘Yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ diyoruz. Allah bize güzel bir şey nasip etti. Burada ben nefsimi öne çıkarmak gibi bir duygu içerisinde değilim. Tevazu insanı yüceltir, nezaket insanı yüceltir, kibarlık, zerafet insanı yüceltir. Zerafet ve tevazu zafiyet olarak da algılanmaması lazım. Gerçekten de Malatya'ya Cenab-ı Allah bir rahmet bağışladı diye düşünüyorum. Malatya'da birlik, beraberlik, hangi görüşe mensup olursa olsun, hangi düşünceye mensup olursa olsun, hangi mezhep, hangi inanca mensup olursa olsun, bir birliktelik oluşmuş. Malatya düşüncesi adı altında Malatya'yı daha ileri safhalara taşıma anlamında bir birliktelik oluşmuş. Ben buna şükrediyorum. Ve bizim şahsımızda böyle bir birlikteliğin oluşmasında da onur duyuyorum ve gurur duyuyorum. Ama benlik içerisinde olmadığımı ifade edeyim. Ayrıca bizim üzerimize düşülen ve bu teveccühün bizim üzerimizde zuhur etmesinde de yükümlülüğümüzün ve sorumluluğumuzun kat be kat arttığını bilinci içerisindeyiz. Biz adil olmayı, adaletli olmayı, şeffaf olmayı, berrak olmayı, toplumun her kesimini bir arada görmeyi, hizmet ederken de sadece günün insanlarına değil, dünün insanlarına da, bugünün ve yarının insanlarına da hizmet edecek bir duygu içerisinde bir sorumluluk anlayışı içerisinde olduğumuzu da belirtmek isterim” dedi.

 BAŞKAN GÜRKAN, “HERKES MALATYA'NIN BİRLİĞİ PAYDASINDA BİRLEŞMİŞTİR”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş tarafından organize edilen toplantıda, esnaflarla bir araya geldi. Başkan Gürkan, “Herkes Malatya'nın birliği paydasında birleşmiştir” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş tarafından organize edilen toplantıda, esnaflarla bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini yerinde dinledi. Toplantıya, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Yalçınkaya, Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş ve çok sayıda esnaf katıldı. Burada konuşan Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ramazan Toptaş, “Bugün burada berber esnafı, mahallenin esnafı, mahallenin halkı hepsi buradalar. Hepiniz hoş geldiniz diyorum. Belediye Başkan adaylarımıza da önümüzde bir seçim süreci var 31 Mart’ta, inşallah göreve kaldıkları yerden devam edecekler. Biz de oda olarak güzel bir çalışma içerisindeyiz kendileri ile beraber. İki Belediye Başkanımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise, Yeşilyurt ilçesinin sorunlarını hep birlikte çözmenin gayreti içerisinde olacaklarını ifade ederek, “Bizler Yeşilyurt’ta Malatya'nın ilk Millet Kıraathanesi’ni açtık, açarken de tereddütlerimiz vardı. Biraz soru işaretleri vardı, ama açar açmaz çok canlı, hareketli ve gerçekten de bu yöre halkı tarafından çok beğenilen, çok da tercih edilen bir mekan haline geldi. Şuanda da dolu dolu. Biz oradaki o verimliliği görünce ikinciyi, üçüncüyü açmak için şuanda gayret gösteriyoruz. İnşallah farklı mahallelerimizde de aynı şekilde Millet Kıraathanelerini açarak bölgemizin, özellikle kültürel anlamdaki eksikliğine katkı sunacağız, destek vereceğiz. Tabi Temel Caddemizde geçen yıl itibari ile yaklaşık 3-4 ay burada bir çalışma devam etti. Esnaflar o zaman bayağı bir serzenişte bulundu. ‘İşlerimiz aksadı, şöyle oldu, böyle oldu’. Ama son hali ile birlikte bizler bu caddeyi düzenledikten sonra Büyükşehir ile birlikte burada caddenin önü açıldı. Biliyorsunuz bizim Yeşilyurt’umuzda çok böyle ticari alt merkez yoktu. Biz de o yüzden burayı biraz daha alt merkez vari hazırladık. İnşallah yeni dönemde Selahattin Başkanımla birlikte buralarda eksik olan ne varsa, onları da tamamlayarak burayı daha da güzelleştireceğiz. Tabii bizler bir seçim arifesindeyiz şuanda. Bütün mesaimizi, çalışmamızı, tempomuzu, 31 Mart’a göre ayarladık. 31 Mart’ta İnşallah Yeşilyurt’ta da, Büyükşehir’de de, Battalgazi’de de çok yüksek bir oy ile yereldeki elimizi güçlendireceğiz” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan’da, birlik ve beraberliğin toplum için önemine dikkat çekerek, “Bu toplantılar, bu birlik, beraberlik görüntüsü hakikaten toplum açısından, toplumun geleceği açısından da bir sigorta hürriyetindedir. Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı süreç her zaman birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemizi mecburi kılıyor, zorunlu kılıyor. Şehrimizde de birlik, beraberlik çok önemlidir. Özellikle biz şehrin problemlerini değerlendirirken, sivil toplum örgütlerimiz olsun, kanaat önderlerimiz olsun, yerel önderlerimiz olsun, sendikalarımız olsun, meslek kuruluşlarımız olsun, meslek örgütlerimiz olsun, bunların bir kere birlik, beraberlik içerisinde olması gerektiğine inanıyorum. Malatya'nın en büyük problemi güvenlik problemidir. Trafik, ulaşım, altyapı bunlar önemli problemler yani %75 oranında çıkıyor. Ama genel anlamda da güvenlik noktasında, esnafımızın güvenliği noktasında büyük problemler yaşıyoruz. Burada en başta görev Berberler Odası veya ilgili birlikler kendi üyelerinin korunması noktasında, kendi üyelerinin takibi noktasında, kendi üyelerinin aynı zamanda Ahi Evran anlayışı içerisinde güvenliğinin yanında, ahlaki değerlerini de takip etme, müşteriye karşı memnuniyet esasına göre çalışmalarını takip etme noktasında da böyle bir görevi vardır. Eğer biz bu görevleri yerine getirirsek, burada bir berberimiz, bir esnafımız, bir işyerimiz, şu veya bu şekilde taciz edilmez. Bunları söylerken çok yakın zamanda bazı şeyleri gördüğüm için söylüyorum. Dolayısıyla Malatya'nın birincil problemi budur” ifadelerini kullandı.

“Bugün Malatya 81 il içerisinde farklı bir konumdadır” diyen Başkan Gürkan, sözlerine şöyle devam etti; “Allah' şükür bunu Allah'ın rahmeti olarak değerlendiriyorum. Bugün Malatya'da herkes AK Parti diye bir hedef üzerine birleşmiş. Şimdiye kadar hangi partiye, hangi görüşe, hangi ideolojiye, hangi tarikata mensup olursa olsun, herkes Malatya'nın birliği paydasında birleşmiştir. Malatya'ya Cenabı Allah bir fırsat vermiş. Dün medeniyet destanı yazan bu şehir, dün kahramanlık destanı yazan bu şehre, şimdi siyasette bir destan yazma şansını vermiş. Herkes şuanda Malatya'nın birlik, beraberlik içinde hem fikir, o zaman bunu biz iyi değerlendireceğiz. Türkiye rekoru da Malatya'da kırılacak. Burada Türkiye rekorunu Allah sizi inandırsın, ben şahsım için istemiyorum. Bunu Malatya'daki sevginin barışın egemenliğin nasıl bu insanların bir araya geldiği fikrinin Türkiye'ye teşhir edilmesi için istiyorum”


banner315

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Hava Durumu

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Arşiv