Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

01 Aralık 2018 Cumartesi 16:48
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Çiftçi, Başkan Gürkan’a yeni süreçte başarılar dileyerek, “Biz her zaman başkanımızın yanındayız” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, bir süre sohbet etti. Burada konuşan AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şanlıurfa Belediye Başkanımız, değerli Nihat Çiftçi kardeşimi burada görmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Kendilerine bu vesile ile hoş geldiniz diyorum. Nihat Bey hem Tarihi Kentler Birliği Başkanımız olması hasebiyle, hem de uzun yıllar Tarihi Kentler Birliği’nde çalışması nedeniyle yakından tanıdığımız ve kardeşimiz dediğimiz başarılı bir belediye başkanımız. Hakikaten son süreç içerisinde Şanlıurfa’da yapılan Tarihi Kentler Birliği toplantısında kenti çok farklı gördüm. Çok gelişmiş bir Şanlıurfa gördüm. Türkiye satandartlarının ötesinde Avrupai bir kent havası içerisinde gerek bulvarları, gerek döner kavşakları ile gerek Göbeklitepe’deki medeniyetin başladığı sıfır noktası olgusunun ve UNESCO Kültürel Miras’a kazandırılması noktasında, gerek modern ve çağdaş anlamda, yaşanılabilir bir kent dizaynı anlamında, kent mobilyalarının düzenlenmesi anlamında ve yeşil alanların çoğaltılması noktasında çok büyük gayretleri olmuş. Şanlıurfa hakikaten farklı bir konuma gelmiş. Özellikle Peygamberlerimizden Halil İbrahim’in makamının etrafındaki çevre düzenlemeleri, temizliği, hijyeni ve oraya gelen insanlara yaptığı izzet ikramlarıyla ve yeni mağaraların açılması ve oraların kamulaştırılması ile Şanlıurfa çağdaş ve modern anlamda yaşanılabilir bir kent hüviyetine kavuşmuş. Ben bu çalışmalarından dolayı değerli başkanımı kutluyorum” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, Başkan Gürkan’a yeni süreçte başarı temennisinde bulunarak, “Bugün Malatya'mızdayız. Öncelikle Selahattin Gürkan Başkanıma yeni süreçte AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak ilan edilmesi ile kendisine başarılar diliyorum. Rahat ve huzurlu bir seçim geçirmesini diliyorum. Tabiî ki bunlar hiçbir zaman tesadüf değildi. Bizler Tarihi Kentler Birliğinde de encümen üyesi olarak birlikte çalıştık. Battalgazi’de yapmış olduğu çalışmalar Selahattin Başkanıma Büyükşehir Belediyesi noktasında da neler yapacağını çok net bir şekilde gösteriyor. Zaten AK Parti Genel Başkanımızın taktirinin bu yönde olması da onun emeklerinin belediyecilikte yapmış olduğu başarılı proje çalışmalarını Battalgazi’ye kandırdığı tüm eserlerinin aslında ortalama olarak karşılığı olduğunu düşünüyorum. Malatya Selahattin Başkanımla inşallah yeni bir sürece girecek. Bunu ben rahatlıkla görebiliyorum. Kendisinin bilgi birikimi ve tecrübesiyle her noktada başarılı bir dönem geride bırakır. Ama öncelikle kendisine ailesine sağlık sıhhat diliyorum. Kendisinin başarılı olması için hepimiz duacıyız. Kendisi değerli bir dostumuz ve abimiz. Bizlerde böyle Şanlıurfa’da gönül bağımız var. Biz her zaman başkanımızın yanındayız” diye konuştu.
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv