Esnaf İşhanı’nda Yapılan Düzenleme Çalışmaları Tamamlandı

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eski iş hanlarının şehrin kimliği açısında önemli olduğunu belirterek “Biz şehirlerimizin belleğini ve kimliğini koruyan şehirler olmasını istiyoruz” dedi.

10 Eylül 2018 Pazartesi 13:21
Esnaf İşhanı’nda Yapılan Düzenleme Çalışmaları Tamamlandı
Battalgazi Belediyesi tarafından Akpınar Mahallesi’nde bulunan Esnaf İş Hanı’nda devam eden düzenleme çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eski iş hanlarının şehrin kimliği açısında önemli olduğunu belirterek “Biz şehirlerimizin belleğini ve kimliğini koruyan şehirler olmasını istiyoruz” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Kırçuval, Yaşar Karataş, bazı birim müdürleri ve esnaflarla birlikte Akpınar’da bulunan Esnaf İş Hanı’nda tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyerek, esnaflarla bir araya geldi. Burada konuşan Emekli Din Görevlisi Yusuf Geleri, yapılan düzenlemeden dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür ederek, “Esnaf kardeşlerim ve Battalgazi ilçemizin değerli sakinleri, şu anda ilçemizin şehrül-emini yani Selahattin Gürkan başkanımızla birlikte biraraya gelmiş bulunmaktayız. Başkanımızın Battalgazimize kazandırmış olduğu eserlerin hepsini biliyoruz. Bunun yanında Esnaf İş Hanımızın durumunu gördüler ve perişan halde olduğunu gördükleri için girişimlerde bulundular ve Esnaf İş Hanımızı güzel bir şekilde dizayn ederek, temiz bir şekilde esnaflarımıza teslim ettiler. Bu konuda da kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz. Allah razı olsun” dedi.

Esnaflardan Mehmet Dolaş ise, “Başkanımın yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diyerek, Başkan Gürkan’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Esnaflardan Özcan Ergin de, “Başkanımıza ekibine ve burada olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler kendisine gittik ve hanımız için bir ricada bulunduk. Kendiside Battalgazi ilçesinin Malatya’nın tarihi bir yer olduğunu ve kendisinin de tarihe çok önem verdiğini belirtti. Bizlerle beraber burada geldi, gördü ve 3 defa bizleri ziyaret etti, hanımızı bizlere teslim etti. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder de, yapılan hizmetin önemine dikkat çekerek, “Başkanımızla birlikte Esnaf İş Hanı’na yakışır bir şekilde restore etmesi, güzelleştirmesi ve yenilemesi adına gerçekleştirmiş olduğu çalışmayı başkanımızla birlikte yerinde incelemiş olduk. Esnafımızın memnuniyeti yüzlerinden de okumuş olduk. Burada da benim iş yerim vardı. Şu anki konumu ile eski konumu kıyaslanamayacak kadar güzel olmuş. Bu çalışmadan dolayı başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun göreve geldiği özellikle metropol ilçe başkanı olduktan sonra şehrin ana arterleri, ana merkezleri olan Battalgazi’mizi güzelleştirme adına, gerek sokak ve caddeler olsun, gerekse çok eski hanlarımızı da işlevsel hale getirme adına çok güzel çalışmalar yürütüyorlar. Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, esnafların sağlıklı bir ortamda çalışmalarının önemli olduğunu ifade ederek, “Buradaki esnafların daha güzel, hijyen ve sağlıklı bir ortamda çalışma arzularını daha önce ifade etmişlerdi. Zaten belediye başkanları olarak da bizim temel görevlerimizden biri budur. Pasajlarımız, hanlarımız, çarşılarımız, organize iş merkezlerimiz olsun, gördüğümüz aksaklıkları bizzat yerinde tespit ederek çözmenin gayreti içerisindeyiz. Esnaf iş hanımız da bu sıkıntılı yerlerden bir tanesiydi. Esnafımızın buradaki çalışma koşulları ve buradaki çay ocağında oturan vatandaşlarımızın şikâyetleri ve han yetkililerinin bize sunmuş olduğu raporlar doğrultusunda gelip yerinde incelemeler yaptıktan sonra, keşif ve ihalesinin ardından çalışmalara başladık. Dün minibüsçüler çarşısında buna benzer bir açıklama yapmıştık. Bugünde Esnaf İş Hanımızda hem sohbet, hem de buradaki esnafımızla birlikte oturup çay içme fırsatı bulduk. Hem de burada yapılan işleri bizzat yerinde görüp, inceleme fırsatı bulduk. Çalışmalar gerçekten güzel olmuş. Tertipli, düzenli, güvenilir aynı zaman da duvarlara konulan dövizle de anlam kazandırmak istemişler” dedi.

“Biz şehirlerimizin belleğini ve kimliğini koruyan şehirler olmasını istiyoruz” diyen Başkan Gürkan, “Hanlarımızın da aynı zamanda güldürürken düşündüren, görürken anlaşılır hale getirilen ve onlara bir mesaj veren dövizlerin olması noktasında da gayret gösteriyoruz. Esnafımızın özellikle ölçüde, tartıda doğru olması, müşteriye müşteri memnuniyeti doğrultusunda davranılması, onları aldatmaması noktasında ve helal kazanma noktasında gayret göstermesi lazım. Biz esnafımızın temiz ve hijyen ortamında çalıştığı taktirde nasiplerinin ve kısmetlerinin bol olacağına inanıyoruz. Bu çalışmaları yapan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların buradaki esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Esnafımızın da bundan sonra daha temiz ve dikkatli olacağına inancımız tamdır. Bu çalışmaların gerek esnafımıza, buradan alışveriş yapan insanımıza ve tüm Battalgazi ve Malatyamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yaklaşık 50 esnafımız burada hizmet veriyor. Bu esnaflarımıza da tekrar hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 
banner315

    Yorumlar

banner344
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342