Ekinci’den israf açıklaması

İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Kasap Pazarı, Sebze Pazarı ve Mısır Çarşısında bulunan esnafları ziyaret etti. Ekinci, “İsraf haramdır diyorlar ama en çok israfı Malatya’da bunlar yapıyor, yalan söylüyorlar” dedi.

28 Şubat 2019 Perşembe 14:52
Ekinci’den israf açıklaması
İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Kasap Pazarı, Sebze Pazarı ve Mısır Çarşısında bulunan esnafları ziyaret etti. Ekinci, “İsraf haramdır diyorlar ama en çok israfı Malatya’da bunlar yapıyor, yalan söylüyorlar” dedi.

“Malatya’da her taraf bunların posterleriyle döşenmiş” diyen Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, "Şuan da mevcut iktidar partisi dedi ki israf haramdır. Biz bu seçim sürecinde israfa girmeyeceğiz. Gerek pankart, gerek broşür, gerek süslemeler falan bunları yapmayacağız dediler. Eski Malatya’ya dün gittiğimde gördüm. Yolun sağında ve solunda kocaman pankartlar asılı toplam 70 tane saydım. Ana caddeye bakarsanız alt geçitler, üst geçitler ve kavşakların dönemecine kadar Malatya’nın tüm billboardları kapatılmış. Ben tek bir tane istedim bana izin vermediler. Bu kamuya ait bir şey ise neden sadece onlar kullanıyor. Kiraya da veriliyorsa peki bu kadar para nereden geliyor. Kimin parasını kullanıyorlar. Alenen yalan söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

Bir esnafın, "Çok büyük bir sessizlik var” söyleminden sonra Ekinci, “Bu sessizliğin farkındayız. Gittiğimiz her yerde bizlere olan inancı görüyoruz ama insanlarımız korkuyor. Çünkü bu yapının yıllardır Malatya’yı nasıl sömürdüğünü artık biliyorlar. Bu sessizlik aslında milletimizin çoğu şeyi gördüğünün kanıtıdır. 1 Nisan günü milletimiz bu yapıya dersini verecektir” diye konuştu.

 Ali Ekinci: “Malatya’da beka sorunu yoktur”

İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci, Aslantepe mahallesi ve Nakliyeciler Sitesinde bulunan esnafları tek tek gezerek sorunlarını dinledi. Ekinci, ya bu 5’li şebekeye teslim olacağız ya da bu şebekeye dur diyeceğiz, dedi.

Hep beraber el ele vereceğiz. Yanlışlara tepki göstereceğiz. Doğruların yanında olacağız diyen Ekinci, “Her kesimde esnaf kan ağlıyor. Bu tepkileri görmüyorlar, duymuyorlar. Bu tepkileri duymak, görmek istemiyorlar. Milletimizin bu tepkilerini görmezden gelerek sanki tepki yokmuş gibi hareket ediyorlar” diye ifade etti.
Malatya’da beka sorunu yoktur diyen Ekinci sözlerine şu şekilde devam etti:
“Malatya’nın bir beka sorunu yoktur. Battalgazi ilçesinin de beka sorunu yoktur. Bu 5’li menfaat şebekesinin bir beka sorunu vardır. Bunların bekası biterse Malatya’nın da bekası biter diye hareket ediyorlar. Kendi koltuklarının gitmesinden korkuyorlar. İşte bu yüzden Malatya’da bir değişim gerekiyor. Ya bu 5’li menfaat şebekesine teslim olacağız ya da bu şebekeye dur diyeceğiz. Milletimiz inşallah bu şebekeye dur diyecektir. Biz bu 5’li menfaat şebekesine teslim olmayacağız”
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv