Aslantepe'yi hızlı bir şekilde turizme kazandırmamız lazım

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Mirası kalıcı listesine dahil edilmesi için çalışma yapacaklarını ifade etti.

13 Şubat 2019 Çarşamba 14:49
Aslantepe'yi hızlı bir şekilde turizme kazandırmamız lazım
AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Mirası kalıcı listesine dahil edilmesi için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Osman Güder, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Güder, seçim çalışmaları kapsamında, Orduzu ve Beydağı Söğüt Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, MAŞTİ esnaflarını ziyaret etti.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Orduzu ve Beydağı Söğüt Mahalleleri'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle toplantısında konuşan Güder, "AK Parti olarak bugüne kadar 14 seçim yaşadık. 14 seçimde de değişik görevlerde bulunmam hasebiyle Malatya'mızın 718 mahallesine gittim. Sohbet ettim ve oraların sorunları hakkında bilgi sahibi oldum. Akabinde AK Parti Battalgazi İlçe Başkanlığı görevini yaptım, Orduzu Beldesi de bize bağlıydı. O dönemde belde sorunlarını gerekli yerlere taşımaya çalıştık" dedi.

Güder, Battalgazi İlçesi'nin 102 mahallesinin olduğunu kaydederek, "Kaç sokak, kaç cadde olduğunu biliyoruz. 102 mahallemizle ilgili raporlarımız elimizde mevcut. Rabbim nasip eder, sizde uygun görürseniz, 31 Mart'ta halkımız bu görevi bize verirse biz Orduzu'umuzun, Hanımın Çiftliği'mizin, diğer mahallelerimizin dosyalarını alarak, arkadaşlarımız arasında taksimatlar yapacağız. İstişarede bulunarak, öncelikli sorunları tespit edeceğiz, ondan sonra gelip, istişareyle beraber sorunları çözeceğiz. Bu bölgelerdeki insanlarla istişare yaparak, yatırım yaptığımızda oradaki halkı memnun etmiş olursunuz" diye konuştu.

Orduzu Bölgesi'nde yer alan Aslantepe Höyüğü'nün önemine değinen Güder, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aslantepe'yi hızlı bir şekilde turizme kazandırmamız lazım. Dışarıdan gelen turistler, Dünya Kültür Mirası listesi var ve bu listeye bakarak turistik bölgelere seyahat düzenliyorlar. Aslantepe'yi kalıcı listeye aldırmak için çalışmalar yapacağız"

Osman Güder, daha sonra MAŞTİ'deki esnaf ve şoförlerle bir araya geldi. Tek tek esnafları dolaşan Güder, hem MAŞTİ'deki esnaflar hem de seyahat eden vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.  

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv