Emniyet Okul Önlerinde Denetimi Artırdı

Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri okul önlerinde meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla denetimlerini sıklaştırdı

21 Eylül 2017 Perşembe 16:56
Emniyet Okul Önlerinde Denetimi Artırdı
banner83
Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri okul önlerinde meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla denetimlerini sıklaştırdı
Yapılan çalışmalar hakkında yazılı bir açıklama yayımlayan Emniyet Müdürlüğü, açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Çocuklar geleceğimizin teminatı ve toplum yapımızın temelidir. Eğitim çağındaki çocuklarımızın korku ve endişeden uzak güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürmeleri, “Güvenli Okul –Güvenli Eğitim” kapsamında öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.
Çocuklarımızın, okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak evlerine dönünceye kadar geçen süreç içerisinde güvenli bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini sağlamak amacıyla;
2015-2016/2016-2017 eğitim öğretim yılları arasında okullarımızda ve civarında meydana gelen olaylar analiz edilmiş ve bu analiz çerçevesinde ilgili birimler nezdinde gerekli görevlendirmeler yapılmıştır. Bu kapsamda; İlimiz genelinde sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim ve öğretim yapılmasını sağlamak amacıyla Emniyet Müdürlüğü olarak eğitim ve öğretim öncesinde gerekli tedbirler alınmıştır.
2016-2017 yılı içerisinde ilimiz sorumluluk bölgemizde bulunan özelikle okul önleri ve çevresinde alınan etkin tedbirler sonucunda meydana gelen suçlarda % 5 lik bir azalma gözlemlenmiştir.
Olumlu etkileri gerek diğer kurumlar ve gerekse vatandaşlarımız tarafından bildirilen, okullarımız ve Emniyet Müdürlüğümüz arasındaki iletişimi sağlayacak ve öğrencilerin güvenliğinin sağlanması için okul yönetimleri ile irtibat kuracakları, varsa güvenlik sorunlarını paylaşacakları “Okul Polisleri” Çocuk Şube Müdürlüğümüz bünyesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı için tekrar görevlendirilmiştir.
Öğrenci yoğunluğu olan okullar ve bölgeler tespit edilerek Güvenli Okul-Güvenli Eğitim anlayışı içerisinde ilimiz genelinde okul önleri ve çevrelerine yönelik devriye hizmetlerimiz artırılmıştır.
Ayrıca Malatya İl Emniyet Müdürlüğümüzce 18/09/2017 tarihinde gerçekleştirilen Çocukların Korunmasına Yönelik Uygulama kapsamında;
33 personelin katılımı ile gerçekleştirlen çalışmada 18 okul ile bu okulların çevresinde bulunan 124 şahıs, 51 iş yeri ( internet salonu, oyun salonu, büfe, cafe vb) ile park ve bahçeler kontrol edilmiş, ayrıca 51 servis aracı denetlenmiştir. Çalışmalarda herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmamıştır.

** **
El Ele Güvenli Geleceğe
Malatya İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri kapsamında, öğrenci ve ailelerine doğru bilgilendirme ve yönlendirme yapılması, öğrencilerin illegal oluşumlar tarafından yanlış yönlendirilmesinin engellenmesi ve bu konularda bilinçlendirilerek yardımcı olunması amacıyla “El Ele Güvenli Geleceğe” adı altında proje hazırlanmıştır.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında İnönü Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve aileleri ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte olan diğer öğrenciler olmak üzere yaklaşık (15.000) kişiyle iletişim kurulması hedeflenmekte olup gençlerimizi hedef alan terör örgütlerinin söz konusu faaliyetlerini önlemek, gençlerin ve ailelerinin yeni bir şehre geldikleri ilk andan itibaren kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak amacıyla 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında “El Ele Güvenli Geleceğe” isimli proje kapsamında üniversite kampüs alanı içerisinde Bilgeler Yolu (Pembe Yol) üzerinde tek noktada öğrenci danışma standı kurularak, ziyaretçilere bilgilendirici broşürler dağıtılmakta, çeşitli hediyeler verilerek ikramda bulunulmaktadır.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv