Arapgir’de Çalışmalar Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü Arapgir İlçesi merkezinde 171 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı çalışmaların başladı.

12 Nisan 2018 Perşembe 13:12
Arapgir’de Çalışmalar Başladı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Arapgir İlçesi merkezinde 171 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı çalışmaların başladı.

“30 Milyonluk Yatırımın Çalışmaları Başladı”
Malatya’nın altyapısını güçlendirerek vatandaşa kaliteli hizmet sunan MASKİ Genel Müdürlüğü 2018 yılında da çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Malatya merkez ve ilçelerde özverili çalışmalar sergileyerek adından söz ettiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın öncülüğünde Malatya’nın altyapısını güçlendirerek, gelecek nesillere modern ve sağlam altyapı sunuyor. İlçelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Arguvan, Doğanyol, Doğanşehir, Hekimhan, Pütürge ve Yazıhan İlçeleri merkezindeki çalışmalarımızı tamamladık. Akçadağ merkezde çalışmalarımız devam ediyor. İlçe merkezlerinde ki çalışmalarımız kapsamında Arapgir merkezde toplam maliyeti 30 milyon TL olan 171 kilometrelik altyapı çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızla 85 kilometrelik içmesuyu ve 86 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmasını gerçekleştireceğiz. 2.250 adet abone bağlantısı,1 adet 1500 tonluk depo ve 2 adet 200 tonluk depo inşasını yapacağız. Ayrıca 2.035 muayene ve 4.500 parsel bacası çalışmasını yaparak ilçemizin kanalizasyon altyapısını tamamen yenileyeceğiz. Arapgir İlçesi ve Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv