Akçadağ Merkezde 12.8 Milyon Tl Değerindeki Altyapı Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akçadağ merkezde gerçekleştirdiği 12.8 milyon TL değerinde, 78 bin metrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladı.

14 Eylül 2018 Cuma 15:54
Akçadağ Merkezde 12.8 Milyon Tl Değerindeki Altyapı Tamamlandı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ merkezde gerçekleştirdiği 12.8 milyon TL değerinde, 78 bin metrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladı.

MASKİ Genel Müdürü Mumcu: “Akçadağ merkezin içmesuyu-kanalizasyon altyapısını yeniledik”
MASKİ olarak Akçadağ’ın altyapısını yenilediklerini belirten Genel Müdür Ertan Mumcu, “MASKİ Genel Müdürlüğü yatırım yılı olarak 3 yılda büyük yatırımlar yaptı. Akçadağ İlçemizin genelinde yaklaşık 32 milyonluk 320 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımların en önemlisini Akçadağ merkezimize yaptık. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Akçadağ Merkeze 12. 8 milyon TL değerinde 41 kilometre kanalizasyon, 37 kilometre de içmesuyu altyapısı inşa ettik. Yine burada 1. 648 muayene ve parsel bacası inşa ederken, 1. 291 adet abone bağlantısı yaptık. Ekiplerimiz çalışmalar kapsamında 5 tane de terfi merkezi inşa etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’ın öncülüğünde, Akçadağ ilçe merkezinde gerçekleştirilen altyapı çalışmalarıyla birlikte ilçemiz sağlam bir altyapıya kavuştu. Yine Doğanyol, Pütürge, Hekimhan ve Doğanşehir’in de kanalizasyon ve içmesuyu altyapısını tamamladık. Yazıhan’da kanalizasyon, Arguvan’da ise içmesuyu altyapısını halkımızın kullanımına sunduk. Arapgir’de ise içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarımız devam ediyor. MASKİ’nin görev alanı çok geniş, Malatya merkez Battalgazi, Yeşilyurt ve diğer 11 ilçede altyapı çalışmalarına devam ediyor. İnşallah yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342