Ahmet Çakır'a Ödül...

05 Mart 2018, 10:01
Ahmet Çakır'a Ödül...
Ali YİĞİT
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR Doğu Anadolu Bölgesinin en başarılı belediye başkanı seçildi.

Türkiye Belediye Başkanları Birliğinin yapmış olduğu halk oylamasında Doğu Anadolu Bölgesinin en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı ödülü Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet ÇAKIR'a layık görüldü.

Gerek Türkiye Belediyeler Başkanları birliği gerekse diğer araştırma şirketleri tarafından yapılan çalışmalarda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR'ın derece yapması, ödül alması diğer şehirleri kıskandırırken şehrimiz için güzel ve olumlu gelişmelerdir.

Ancak ,yaşadığı şehrin belediye başkanının ödül almasını eleştirecek kadar şehrine yazık eden sosyal medya trollerini görmek insanı gerçekten üzüyor..

Elbetteki kimse eleştirilemez değil, yapıcı eleştiri olmazsa olmazlarımızdan olmalıdır. Yapılan başarılı hizmetlerle birlikte şehre bir ödül kazandırılıyorsa bu ödül hep birlikte sahiplenilmeli ve takdir edilmelidir.

Yapılan güzel hizmetler şehir sakinleri tarafından sahiplenilip takdir edilmesi, şehrin yöneticilerine büyük bir moral ve motivasyonu beraberinde getirecektir.

Kişisel hesaplar üzerinden sırf egosunu tatmin etmek için şehrin belediye başkanına vurmak,iftira atmak, istifası istendi diyerek karalama yapmak, dedikodu üretmek, yapılan bütün hizmetleri görmezden gelerek haksız eleştiride bulunmak şehre bir şey kazandırmayacağı gibi şehre yapılan en büyük kötülük olacaktır.

Mesela: Şimdi bir çok şehrin örnek aldığı ve uygulama için harekete geçtikleri ''TRAMBÜS'' hizmetini konuşacak olursak.

Şehrimizde TRAMBÜS uygulamasının başlatılacağı ilk günleri bir hatırlayalım

Eleştirmeyen kalmadı..İlkel dendi,çalışmaz dendi, Malatya'nın parası çarçur ediliyor dendi, başaramayacaklar dendi, test sürüşünde küçük bir yangın olayı olunca tabiri yerindeyse Trambüs yangınını alkışlayanlar olmadı değil.

TRAMBÜS hizmeti ilk günlerde sahiplenilmedi.Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR adeta yalnız bırakıldı.Ama Ahmet ÇAKIR yılmadı şehrin menfaati için elini taşın altına koymaktan vazgeçmedi ve sonuç TRAMBÜS hizmetindeki memnuniyet oranı yüzde doksan civarında olup Trambüs hizmeti büyük taktir toplamaktadır.

Bir örnek daha verecek olursak.. MASKİ'ye bir çok haksız eleştiri yapıldı/ yapılmaya devam ediliyor. Su faturaları noktasındaki yüksek fiat gözden geçirilmeli, ancak MASKİ tarafından yapılan yatırımlarda konuşulmalı.

Neden MASKİ'nin yaptığı 300 milyonluk (Trilyon) luk yatırımdan bahsedilmez.. MASKİ'nin yapmış olduğu kayıp kaçaklardan ötürü % 70' ye yakın su kaybının önlendiği ve bu yıl kurak geçmesine rağmen MASKİ'nin su yönetimindeki başarısı ile su sıkıntısı halka yansımadı bunlarda konuşulmalı.Evet bu gün içme suyu noktasında bir sıkıntı yaşanmıyorsa bu MASKİ'nin yapmış olduğu çalışmaların katkısının büyük olduğunu unutmamak gerekir.

Mesela Türkiye'de bir ilk olan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çöp ayrıştırma katı entegre tesisi tamamlandığında 50 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak.Çöpten elektrik üretilecek. Ve bu proje Çevre Bakanlığı tarafından diğer illere örnek proje olarak sunuluyor. Bu proje için Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etmemiz gerekmez mi?

128 dönüm arazi üzerine kurulan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve doğal yaşam alanı için teşekkür etmemiz gerekmez mi?

Orduzu Pınarbaşı Turgut Özal Tabiat Parkı için teşekkür etmemiz gerekmez mi?

Hürriyet Parkının nezih bir ortama kavuşması ile birlikte vatandaşlarımızın en çok uğradıkları bir mekan haline gelmesinde emeği olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR' a teşekkür etmemek olur mu?

Yeni Stadyumun çevre düzenlemesini tamamlayıp maça giden vatandaşlarımızın hizmetine sunmasına teşekkür etmemiz gerekmez mi?

Binlerce engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hizmete sunulan engelli araçlar için teşekkür etmemiz gerekmez mi?

Bir çok sanatsal faaliyetlerin icra edilmesi için şehrimize kazandırılan Sanat Merkezi için teşekkür etmemiz gerekmez mi?

Daha sayılacak yüzlerce hizmet var..Yapılan hizmetleri buraya sığdırmak mümkün değil elbette..

Haklı eleştirilerin sonuna kadar arkasındayım.

Şehrimize ödül üstüne ödül kazandıran Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR'ı aldığı ödülden dolayı kutluyor başarılarının devamını temenni ediyorum.

Hiç bir başarı tesadüf değildir..

''Marifet iltifata tabidir, metasız eşya zayidir.

 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
MHP Kuluncak Ilçe Belediye Başkan A. Adayı olarak kimi görmek istersiniz?

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv