12 EYLÜL ÜRÜNÜ OLAN YAPININ HAZİN SONU

22 Kasım 2017, 13:02
12 EYLÜL ÜRÜNÜ OLAN YAPININ HAZİN SONU
M. İzzet KILINÇ
Bugün yaşadığımız darbe girişimi temellerinin taa 1980'de atıldığını biliyor musunuz?

12 Eylül askeri darbesinin yapıldığı yıllarda yükselişe geçen ve 12 Eylül'ü alkışlayan paralel yapı dediğimiz bu cemaat ve lideri Fethullah Gülen, halk nezdinde öne çıkarıldı. Bugüne kadar gelen bütün hükümetlerin desteğini aldı, dini konularda benimsendi, halk ve hükümetler tarafindan malî olarak desteklendi. İşte bu yapıya destek veren hükümetler, devletin kurumlarında bunlara yer verip onları kilit noktalara yerleştirdiler. Bugüne kadar hükümetler ve halk tarafından destek gören bu cemaate maalesef toz kondurulmuyor ve her türlü destek veriliyordu.

1980'den beri halka bu cemaatin gerçek yüzü anlatılmasına rağmen maalesef bu insanlar anlamak istemediler ve islamı onların şahsında görmeye başladılar. O din tacirlerinin her söylediklerini, her yaptıklarını din kabul ettiler. Kendi uydurdukları dini, Allah'ın diniymiş gibi insanlara anlatıp durdular.

İnandık diyen insanlar, maalesef inandıkları dinin kitabı Kuran'ı okumadıklarından dolayı bu din tacirlerinin anlattıklarını hak bildiler ve ne yazık ki her türlü desteğe layık gördüler.

Şimdi uyarıyorum sizleri!
Dün hak ve samimi müslümanlar olarak gördüğünüz bu cemaatin gerçek yüzü 36 sene sonra ortaya çıkmıştır. Bu anlayışı tanıyabilmeniz için illa darbe mi yapılması gerekirdi? Bunları tanıdınız, gördünüz, bundan sonra aynı yanlışa düşmemek için bu yaşananlardan ders alınmalıdır. Feto örgütünü bitirelim derken şimdi haktan görünen tarikatlere ve cemaatlere destek verilmemeli ileride devletin ve halkın başına bela olmaması için dini konuda itibar edilmemeli, devletin kurumlarında ayrıcalık tanınmamalı, örgütlenmelerine fırsat verilmemelidir. Eğer bu uyarıları dikkate almazsanız 15.07.2016'da yaşanan olaydan ders almamışsınız demektir.

Siyasilere sesleniyorum!
Oy uğruna cemaatleri ve tarikatları besleyerek, onlara imtiyaz vererek devleti ve halkın iradesini tehlikeye atmayın. Bunlar gerçek yüzünü gizlemekte ve kendilerini açığa vurmamaktadır. Bu tarikatlar ve cemaatler Allah-kitap-peygamber söylemiyle insanları aldatmaktadırlar. Bunların tuzağına düşmeyelim.

Halka sesleniyorum!
İnandık diyorsanız Allah'ın kitabı size yeterlidir. O kitap sizi en doğruya iletecektir. Bunun dışında tarikatlar ve cemaatlerin davet ettiği yol sizi Allah'ın yolundan saptırır. Bu tarikat ve cemaat imamları Allah'ın dosdoğru yolunun üzerine oturan şeytanlardır. Bunlar bâtılı hak diye insanlara sunarlar. Hakkı arıyorsak Hak Kuran'dır. Kuran'a uyanlar en doğru yolu bulmuşlardır. Peygamberde Kuran'a uymuş ve Kuran'ı tebliğ etmiştir. Eğer peygamberi örnek alacaksak onun yaptığı gibi Kuran'ı yaşayacağız ve ona davet edeceğiz. 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
MHP Kuluncak Ilçe Belediye Başkan A. Adayı olarak kimi görmek istersiniz?

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv